علی اصغر پتگر
علی اصغر پتگر

علی اصغر پتگر

Ali'Asghar Petgar

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش، هنرهای تجسمی

 

معرفی:

علی اصغر پتگر (به انگلیسی: Ali’Asghar Petgar) هنرمند ایرانی، متولد 1297 در تبریز و درگذشته 17 اردیبهشت 1371 در تهران است.

 
آقای علی اصغر برادران اکبری معروف به پتگر در سال 1297 هجری‌شمسی در محله گازران به‌دنیا آمد. پتگر، واژه‌ای اوستایی و به معنای تصویر می‌باشد که استاد برادران اکبری بعدها به این نام تغیر نام داده است.

 
از دوران کودکی به همراه برادرش، تلاش بی‌وقفه‌ای در نقاشی از خود نشان داد. این سال‌ها دوران اقتدار میرمصور ارژنگی در تبریز بود و پذیرش اصغر و برادرش در محضر استاد میرمصور، آغاز حرکتی جدی در راستای هنر به شمار می‌رفت.

 
وی پس از پایان یافتن دوره مدرسه هنرهای ظریفه تبریز، روانه تهران شد و در مدرسه صنایع مستظرفه، شروع به تحصیل نمود تا این‌که پس از 4 سال، فارغ‌التحصیل شده و در کارگاه خود به فعالیت و آموزش نقاشی پرداخت.

 
کارگاه پتگر در خیابان نادری، اولین آموزشگاه نقاشی در تهران بود و از این رو باعث گردید جوانان بیشتری که علاقمند به فراگیری نقاشی بودند، جذب شوند.

 
این کارگاه در مدت کوتاهی به محفل و مرکز گرهم‌آیی و رفت و آمد هنرمندان، نویسندگان و شعرا تبدیل گردید و بزرگانی همچون استاد شهریار، صادق چوبک، بزرگ علوی، نیما یوشیج، و صادق هدایت به دیدار وی می‌آمدند.

 
استاد پتگر سرانجام به سال 1371 هجری‌شمسی در سن 74 سالگی در تهران دار فانی را وداع گفت.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR