تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 

معرفی:

ساناز سعیدی (به انگلیسی: Sanaz Saeedi) هنرمند ایرانی، متولد 24 فروردین 1368 در تهران است.

 
ساناز سعیدی دارای لیسانس معماری است. وی فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد و در ادامه فعالیت خود، دوره‌های بازیگری را در آموزشگاه بازیگری امین تارخ گذراند، وی اولین بار در سریال «پریا» چند سکانس کوتاه بازی کرد و بعد از آن جلیل سامان او را برای نقش اصلی سریال نفس انتخاب کرد.

 
این بازیگر در رشته‌ی مهندسی معماری درس خواند و فارغ التحصیل این رشته می‌باشد. ساناز سعیدی فعالیت در عرصه بازیگری را از سال 1395 با تئاتر آغاز کرد و با بازی در سریال بچه مهندس به شهرت و محبوبیت رسید.

 
ساناز سعیدی بازیگر زن ایرانی به طور آکادمیک در رشته مهندسی معماری تحصیل نمود و شرکتی مشغول به کار بود اما به دلیل علاقه اش به بازیگری دوره‌های آموزشی زیر نظر استاد امین تارخ را گذراند و این حرفه را دنبال کرد. وی فعالیت در عرصه بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و برای اولین بار در سال 1395 با بازی در چند سکانس سریال پریا اثر حسین سهیلی زاده مقابل دوربین رفت پس از آن به عنوان نقش اصلی در سریال نفس به کارگردانی جلیل سامان ایفای نقش نمود و توانست در میان مردم شناخته و دیده شود. این سریال در ماه مبارک 1396 از شبکه سه سیما پخش شد و وی در این سریال نقش نازی را بازی می‌کرد. پس از آن با نقش صدیقه در فصل اول سریال بچه مهندس از قاب تلویزیون دیده شد. فصل دوم سریال بچه مهندس در حال پخش از شبکه دو سیما می‌باشد.

 
ساناز سعیدی برای ایفای نقش در سریال نفس برای درک و شناخت نقش در دوره‌های آموزشی نقاشی، پرستاری شرکت کرد. وی حتی قبل از تولید سریال به آژانس‌های هواپیمایی مراجعه می‌کرد تا از نزدیک با نقش خود آشنا شود.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
saanaz_saeedi@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang