عکاسی اسپورت ورزشی چیست؟ Sports Photography

📖 سبک‌ها و ژانرهای عکاسی


عکاسی ورزشی (به انگلیسی: Sports Photography) شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از صحنه‌های ورزشی عکسبرداری می‌شود.

این نوع عکاسی روی صحنه های سریع و حساس ورزشی تمرکز دارد. عکاسی ورزشی یکی از انواع دشوار عکاسی به حساب می آید. این شاخه عکاسی به تمرین زیاد و ابزار مختلفی نیاز دارد دارد.

در عکاسی ورزشی، تجهیزات و ابزارها نقش مهمی دارند زیرا سوژه متحرک است و عکاس هم از صحنه دور است بنابراین داشتن لنزهای قدرتمندی همچون تله و زوم لازم است. همچنین دوربین هم باید قابلیت استفادهٔ پیاپی شاتر را داشته باشد.

عکاسی ورزشی تا حدودی به عکاسی از پرندگان و ماهی‌ها شباهت دارد، چراکه به دلیل تحرک بالا و سرعت حرکت سوژه مهمترین مسئله در عکاسی از سوژه‌های ورزشی توجه به سرعت شاتر دوربین عکاسی است.

سوژه‌های ورزشی در اغلب مواقع در حال حرکت با سرعت بالا هستند بنابراین عکاس باید تمام توان و امکانات عکاسی خود را به کار گیرد تا سوژه ورزشی را در یک لحظه از زمان فریز کند (مگر در مواقعی که عکاس سعی دارد مفهومی خاص را در عکس دنبال کند، به عنوان مثال محو بودن پای اسب‌ها در یک مسابقه سوارکاری، جهت انتقال هیجان حرکت و سرعت) در بیشتر مواقع عکاسان ورزشی از دوربین‌هایی استفاده می‌کنند که توان ثبت تصاویر متوالی زیادی را داشته باشند تا در میان آن‌ها لحظه‌ای که حتی از چشم عکاس هم دور مانده بوده ، خود را نشان دهد.

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa فارسی
X