شیشه‌گران پوستر روز درختکاری را طراحی کرد

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، 15 اسفندماه در تاریخ ما ایرانی‌ها به نام روز درختکاری ثبت شده است و در این روز همه تلاش می‌کنند با طبیعت آشتی کنند. دراین میان هنرمندان عرصه‌های گوناگون نیز سعی می‌کنند به عنوان فعالان اجتماعی دراین زمینه گام‌های برجسته‌ای بردارند.
امسال نیز به مانند هرسال این اتفاق در عرصه سینما و هنرهای تجسمی رخ داد و هنرمندان به نام و سرشناس کشور با کاشت نهالی هرچندکوچک سهم خود را در قبال طبیعت و محیط زیست ادا کردند.
دراین میان بهزاد شیشه‌گران هنرمند طراح و گرافیست با طراحی پوستری دراین‌باره حق مطلب را ادا کرده است.

او دراین‌باره گفت: پانزدهم اسفندماه، روز شاد و به یادماندنی است. هر کسی از کوچک و بزرگ، می‌کوشد تا با کاشتن نهالی در دل خاک، نقش در پاکیزگی هوا و سرسبزی مناظر عمومی داشته باشد و با این کار، به پیشواز بهاری دل‌انگیز و با صفا برود.

شیشه گران افزود: حفاظت از درختان و جنگل‌ها و جلوگیری از نابودی آن‌ها نیازمند عزم همگانی است. متأسفانه عده‌ای افزون بر نابودی درختان پرشمار، اقدام به قطع گونه‌های کمیاب درختی نیز می‌کنند. درختان از پربارترین نعمت‌های طبیعت هستند. درختان از منابع طبیعی و جزء ثروت‌های ملی هر کشوری به شمار می‌آید. درنتیجه حفظ و نگهداری آن‌ها وظیفه‌ای ملی و همگانی است.

این هنرمند بیان کرد: من نیز به دعوت فرهنگسرای ارسباران در روز 18 اسفند، در پارک گفت‌وگو درختی خواهم کاشت با این شعار «هر ایرانی یک نهال هدیه به فردای ایران» که خوشبختانه در رسانه‌های مختلف به آن پرداخته‌اند و من نیز پوستری به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری و پاسداشت طبیعت ایران طراحی کرده‌ام که تقدیم به همه دوست‌داران طبیعت می‌کنم.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR