ورود به نمایشگاه ❖ می‌توانید از این نمایشگاه دیدن فرمائید و دیگران را به این گالری دعوت نمائید ❖ بازدید در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است … دامغا | نمایشگاه آثار الهام عرشی

دامغا | نمایشگاه آثار الهام عرشی

Elham Arshi | Exhibition

نام هنرمند: الهام عرشی

تماس درباره

❖ دامغا ❖

این مجموعه آثار منحصر به فرد و زیبا متشکل از آثاری با عناوین «دامغا» و «رسم‌الخط انتزاعی» است. دامغا واژه‌ای ترکی آذربایجانی است که به معنای نماد و توتم می‌باشد.
آثاری با رنگ و شمایل فرهنگ کهن شرقی خاورمیانه‌ای که هر بیننده‌ای که اگر ذره‌ای اهل هنر و زیباشناسی باشد ساعت‌ها از تماشای این آثار لذت می‌برد.
هنرمند در این مجموعه آثار با نقش مایه‌ها و موتیف‌های برگرفته از فرش و گلیم و جاجیم آذربایجان، آثاری را خلق نموده است که در عین مدرن بودن، قدیمی و عتیقه به نظر می‌رسند و همچون یک موسیقی زیبای ترکی یا آوازی کهن انسان را با خود به زمان‌های دور می‌برند.
همچنین اثر «رسم‌الخط انتزاعی» که شباهت ساختاری با الفبای بسیاری از خطوط باستانی (نظیر؛ سانسکریت – هیروگلیف – پهلوی – عبری و …) قرابت بصری دارد، توانسته سبکی جدید را در هنر پدید آورد، اثری هنری که عبارات در آن به صورت گردونه‌ای نوشته شده است. گردونه و نوشتار و فضای اثر، مخاطب را به تفسیر و تفکر شخصی دعوت می‌نماید.

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang