فراخوان مسابقه آزاد ملی طراحی میدان اتریش

📢 این رویداد هنری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فضاهای شهری به عنوان مهمترین عرصه­های حضور و بروز شهروندان، به مثابه آینه­ای از کیفیت زندگی در شهرها دانسته می­شوند. نگاه کالبدی به شهرها و بی­توجهی به ابعاد انسانی و اجتماعی سبب شده که امروزه بسیاری از این فضاها صرفا به محلی برای عبور تبدیل شده و تمایلی در شهروندان برای مکث و تعاملات اجتماعی بر­نیانگیزند. در این میان میدان­های شهری بیش از سایر فضاها اهمیت اجتماعی خود را از دست داده و در عمل به عنوان یک فلکه یا میدان ترافیکی به ایفای نقش می­پردازند. با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به عنوان نتیجه مطلوب و نهایی هر اقدام برنامه­ریزانه یا طراحانه شهری، تغییر نگرش به میدان­ها و هدایت آن‌ها به سوی فضاهایی سرزنده یکی از مهمترین اهدافی است که کمیسیون طراحی شهری در شهرداری منطقه 22 به آن اهتمام می­ورزد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22 تهران، در این راستا برگزاری مسابقات طراحی شهری در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته و در نخستین گام طراحی میدان اتریش به عنوان یکی از مهم­ترین میدان­های منطقه به فراخوان عمومی‌گذارده می­شود. کالبد این میدان از یک سو نیازمند ماهیتی جذاب و هم پیوند با نام خود و از سوی دیگر، نیازمند سرزندگی اجتماعی است. قرارگیری میدان اتریش در محل تلاقی دو محور شمالی- جنوبی و شرقی- غربی نقطه تمرکز مناسبی را به وجود آورده که متاسفانه نمی­تواند جذابیت و ارزش بصری مطلوبی را تعریف کند. این میدان که در حال حاضر صرفا به عنوان یک گره ترافیکی عمل می­کند. همچنین نمی­تواند به عنوان مقصدی منفصل برای تردد غیر سواره ساکنان و شهروندان مطرح باشد. وجود نماها و جداره­های متفاوت پیرامون میدان نیز مزید بر علت شده و معنای واحدی برای میدان اتریش و پیرامون آن قابل تعریف نیست.

بر این اساس مسابقه طراحی میدان اتریش با هدف هویت­ رقابتی و حضورپذیری آن تعریف شده و انتظار می­رود شرکت­ کنندگان با ارائه آثار خلاقانه خود بتوانند در طراحی و اجرای یک فضای شهری موفق، مشارکتی فعال با مدیریت شهری در منطقه 22 را تعریف کنند.

اهداف:

• افزایش حضورپذیری شهروندان در میدان و محدوده پیرامونی

• هویت­ بخشی و تشخص به میدان با تاکید بر نام آن

• ایجاد نماد شهری

• توجه به منظر شهری پیرامونی

• بهبود امنیت و افزایش سهولت دسترسی پیاده به میدان و حوزه آن

• توسعه مبتنی بر فعالیت­های متنوع برای گروه­های مختلف اجتماعی

• تبدیل میدان به عرصه­ای برای فعالیت­های شاخص اعم از فعالیت­های ثابت/ متغیر یا اختیاری/ اجتماعی

• مشارکت مردمی در تولید فضاهای عمومی

• سازگار کردن طراحی میدان با نام آن

جوایز:

نفر اول: 600 میلیون ریال
نفر دوم: 450 میلیون ریال
نفر سوم: 300 میلیون ریال

زمان بندی مسابقه:

ثبت نام اینترنتی: 1 تیر الی 31 اَمرداد 98
مهلت ارسال آثار: 31 اَمرداد 98
اعلام نتایج داوری: 15 شهریور 98
برگزاری نمایشگاه و اهدا جوایز: 26 شهریور 98

دانلود متن کامل فراخوان: مسابقه آزاد ملی طراحی میدان اتریش.pdf

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

منبع:/onlineartgallery.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

اطلاعیه آنلاین برگزاری نمایشگاه آثار در نگارخانه و گالری هنری مخصوص هنرمندان معاصر در گالری تهران و سراسر کشور ایران و جهان بهترین آثار خرید و فروش تابلو هنری معروف تور آرت شاپ ورکشاپ ارتیبیشن دکوراسیون شیک مدرن در نگارخانه اگزیبیشن گالری هنری online gallery iranian artists from iran best tech world

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR