فراخوان مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران

📢 این رویداد هنری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در آستانه برگزاری پنجمین جشن و مسابقه عکاسان سینمای ایران، فراخوان شرکت در مسابقه اعلام شد.

به نقل از هنرآنلاین، برپائی جشن و مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش فنی، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به آگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران، برگزار می‌گردد.

عکس، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله‌مان بوده و خواهد بود.

خودباوری، اعتماد به نفس، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده‌ایم، از بزرگ‌ترین دستاوردهای این جشن و مسابقه هست. کمی و کاستیها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می‌نماید، اما با همین حداقل‌ها نیز می‌توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش، شأن و جایگاهمان حفظ گردد.

1- شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان‌پذیر هست.

تبصره: عکس فیلم‌های که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده، و گواهی فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است، پذیرفته نخواهد شد.

2- آثار ارسالی می‌بایست از فیلم‌های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی 1 فروردین 97 تا 29 اسفند 97 باشند. آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

3- آثار ارسالی می‌بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمائی به‌ صورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره: هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. اولویت‌بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتما توسط ایشان مشخص گردد.

حداقل رزولوشن فایل‌ها JPG4 مجموعه عکس‌ها به صورت فول کادر و فقط با فرمت 6 مگاپیکسل و 300 دی پی آی باشند. مجموعه‌ها به‌صورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس‌ها نیست.

5- ادیت عکس‌ها تا جائی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است. ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی‌شود.

6- شرکت‌کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است. و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست.اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

7- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس می‌ باشند، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را به‌ عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم است.

8- تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر که عضو انجمن صنفی عکاسان سینما است، تعلق می‌گیرد.

9- لوح تقدیر به مجموعه عکس منتخب هیئت داوران اهدا خواهد شد.

10- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

11- فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.

12- ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات جشن بوده و تصمیم‌گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت‌کننده است.

13- مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه 10 تیرماه 1398 تا روز پنجشنبه 20 تیرماه 1398 و غیر قابل تمدید است.

دریافت آثار: همان‌گونه که ذکر گردید، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت‌کننده بر روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره 29 گردد.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن 09107893638 تماس حاصل فرمائید.

منبع:/onlineartgallery.ir

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR