جایزه نقاشی 38 سال بعد به دست صاحبش رسید

به گزارش خبرنگار مهر، رضا دلالت عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان کاشان در استان اصفهان در سن 13 سالگی در مسابقه بین‌المللی شانکار هند شرکت کرده و برنده مدال نقره و دیپلم افتخار این رویداد هنری شده بود. جایزه این کودک در سال 1357 به اشتباه به شهر خوی در استان آذربایجان‌غربی ارسال شده و پس از شناسایی نشدن کودک، در گوشه‌ای از انبارهای کانون ارومیه جا خشک می‌ کرد.

چندی پیش کارکنان کانون ارومیه این جایزه را در همین انبارها پیدا می‌کنند و به مدد اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی رضا دلالت را در کاشان می‌یابند.

از سوی دیگر موفقیت‌های هنری رضای 13 ساله در بخش دیگری از ایران و در شهر کاشان با حضور دایمی وی در کتابخانه کانون این شهر ادامه می‌یابد و او به هنرمندی شناخته شده در عرصه نقاشی و تئاتر تبدیل می‌شود و البته ارتباط و همکاری او با کانون نیز ادامه می‌یابد.

چند ماه پیش کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رضای 50 ساله که دو سال است بازنشسته شده و دارای دو فرزند دختر 16 و 25 ساله و دو نوه است تماس می‌گیرند و این داستان را در میان شگفتی و خوشحالی او در حالی‌که از برنده شدنش خبر نداشته است، برایش تعریف می‌کنند.

در همین حال کانون استان آذربایجان‌غربی در آیینی که به مناسبت 50 سالگی کانون و با حضور محمدعلی شامانی معاون فرهنگی کانون برپا کرده بود، 50 سالگی رضا دلالت را هم جشن گرفت و جایزه‌های او را به وی اهدا کرد.

در این آیین از تندیس‌ و تمبری که تصویر نقاشی سارا پرست‌مخلوقی عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون ارومیه و برگزیده مسابقه لویی فرانسوا در سال 2013، بر آن نقش بسته بود نیز رونمایی شد.

همچنین تعدادی از این تمبرها از سوی مدیرکل پست و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اعضای قدیمی کانون از جمله معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی اهدا شد.

بیان خاطرات مربیان و اعضای قدیمی، اجرای نمایش عروسکی اعضا انجمن تربیت یافتگان کانون و سرود اعضای مرکز فراگیر کانون ارومیه از دیگر برنامه‌های آیین گرامی‌داشت پنجاه سالگی کانون در استان آذربایجان‌غربی بود.

 

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang