در طراحی دکوراسیون چطور فرش، مبلمان و پرده را باهم ست کنیم؟


ست کردن پرده و مبلمان و فرش‌ها در فضای پذیرایی یکی از دل مشغولی‌های خانم‌های خانه دار است. به دلیل تنوع رنگ‌ها و مدل‌های این سه عنصر مهم شاید انتخاب برای خانم‌های خانه دار کمی سخت باشد.
به همین دلیل در این مطلب سعی کرده است تا به شما راهکار‌های برای انتخاب درست رنگ برای عناصر مهم و تاثیر گذار بر دکوراسیون منزل تان را ارائه دهد.
اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چگونه از ترکیب‌های مختلف رنگی در اتاق پذیرایی تان بهره ببرید با ما همراه باشید. با راهکارهایی مناسب در دکوراسیون خانه تان فرش و مبلمان را ست کنید.

1 – پرده‌ها، عناصر روح بخش دکوراسیون منزل شما
اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ‌های روشن در نظر گرفته اید، پس بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق تان از رنگ‌های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید، اما دقت داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ‌های متضاد و خیلی چشم گیر انتخاب کنید، به طور مثال در عکس بالا با استفاده از رنگ شاد پرده‌ها به فضا انرژی تزریق شده، اما در فرش از رنگ آبی که بر روکش صندلی‌ها و گل کوسن‌ها نیز وجو د دارد استفاده شده است. رنگ‌های زرد و سفید برای پرده ترکیب بسیار مناسبی برای کسانی است که عاشق نور خورشید و خانه آفتابی هستند زیرا که نور خورشید را به خوبی به داخل خانه هدایت می‌کنند.

2 – طرح و بافت در دکوراسیون منزل شما
اگر می‌خواهید که فضای صمیمانه تری را تجربه کنید ازپرده‌ها و فرش‌های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید، می‌توانید پرده هایتان را از پارچه‌های طرح دار انتخاب کنید ولی به علت طرح دار بودن از یکی از رنگ‌های خنثی منزل تان برای رنگ پرده استفاده کنید.

3 – فرش‌ها تکمیل کننده زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما
بعد ازپرده‌ها، فرش‌ها بسیار بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار هستند، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده‌ها و مبلمان داشته باشید این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش‌ها می‌توانید مانند عکس بالا از یکی از رنگه‌های پارچه و کوسن‌های مبلتان الهام بگیرید، از فرش‌های روشن نترسید، درست است که در نظر اول تمیز کردن آن کاری دشوار به نظر می‌آید اما نمی‌توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل تان می‌بخشند به سادگی گذشت.

4 – انتخاب یک رنگ واحد برای پرده و کوسن‌های مبل
اگر از رنگ سفید برای رنگ دیوار‌ها و سقف فضایتان استفاده کرده اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می‌توانید از یک رنگ واحد و پر جلوه برای پرده، کوسن‌ها و فرش اتاق تان استفاده کنید. اما دقت کنید که رنگ‌ها نباید دقیقا یکسان باشند، می‌توانید مانند عکس بالا رنگ پرده‌ها بافت دار یا کمی روشن‌تر از رنگ کوسن‌ها باشند.

5 – ترکیب‌های رنگی دکوراسیون منزل در پرده، فرش و مبل
اگر مایل هستید تا در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید، می‌توانید مانند عکس بالا تمام رنگ‌هایی که برای دکوراسیون منزلتان انتخاب کرده اید در هر سه عنصر پرده، فرش و مبل به کار ببرید. این کار مهارت زیادی می‌خواهد اما اگر نتیجه خوب از آب درآید، بسیار هیجان انگیز است. مانند عکس بالا می‌توانید چند مبل با رنگ‌های مختلف و فرشی با تناژهای رنگی متفاوت و پرده‌ای از ترکیب رنگ‌های مختلف منزل را در کنار هم ست کنید.

6 – فرش ایرانی تاثیری متفاوت در دکوراسیون منزل شما
برای این که فضای اتاق تان را از کسالت و بی روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش‌های پر نقش ایرانی با رنگ‌های بسیار شاد است. فضاهایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه‌ای دارند را با فرش‌های ایرانی زیباتر می‌کنند و برای این که فضا جذاب‌تر باشد می‌توانید از کوسن‌هایی زیبا با نقش مایه‌های همان فرش‌ها استفاده کنید. فرش ایرانی پر نقش و نگار و پر از رنگ است سعی کنید در کنار آن از پارچه‌های ساده‌تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشود. عکس بالا که به طرز هوشمندانه‌ای از فرش ایرانی در فضای مدرن استفاده کرده است، اتاق نشیمن ساختمان عارف طراحی استودیو معماری بوژگان است.

7 – هماهنگی رنگ پرده، فرش، مبلمان در دکوراسیون منزل
اگر خواهان فضایی با حس و حال کلاسیک و آرامش بخش هستید، از تنالیته رنگ‌های گرم استفاده کنید. و از ترکیب تمام رنگ‌هایی که انتخاب کرده اید در جزئیات پرده، مبلمان و فرش بهره ببرید. در سبک کلاسیک برای عمق دادن به فضا تمام رنگ‌ها در بافت‌ها و شکل‌های مختلف می‌توانند در منزل شما تکرار شوند. در این صورت فضای کلاسیک زیبایی را می‌توانید در منزل خود تجربه کنید.


دیدن منابع مطالب

مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر خطاطی هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
💎 بنر تبلیغ
اپلیکیشن
💎 بنر موزیکهای بیکلام
💎 بنر تماشاخانه
💎 بنر روزنامه هنر
💎 بنر نمایشگاه
💎 بنر مجله هنر
💎 بنر هنرآموز
💎 بنر کتابهای صوتی
تلگرام
دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

سیمرغ ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

سیمرغ ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

جغله ¦ نمایشگاه آثار احسان میرزائی فراهانی

جغله ¦ نمایشگاه آثار احسان میرزائی فراهانی

نمایش آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی ¦ گروه هنری هفت

نمایش آثار دومین جشنواره هنرهای تجسمی ¦ گروه هنری هفت

روان سرگردان ¦ نمایشگاه آثار فاطمه اصغری قره شیران

روان سرگردان ¦ نمایشگاه آثار فاطمه اصغری قره شیران

روح دریا ¦ نمایشگاه آثار زهرا استادعباس

روح دریا ¦ نمایشگاه آثار زهرا استادعباس

اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم