پنجمین نشست بررسی کتاب‌های هنر معاصر برگزار می‌شود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر، پنجمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و موزه ملک در راستای نقد و بررسی علمی کتاب‌های منتشر شده در حوزه هنر معاصر برگزار می‌شود.

در این نشست که به تحلیل و بررسی کتاب «تاریخ هنر نو: پیش‌درآمدی انتقادی» اثر جاناتان هریس و ترجمه منیژه نجم عراقی اختصاص یافته کامبیز موسوی‌اقدم و حمیدرضا کرمی، از کارشناسان تاریخ هنر و هنر معاصر به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.

کتاب «تاریخ هنر نو: پیش‌درآمدی انتقادی» فصل‌هایی چون: تاریخ هنر رادیکال – بازگشت به آینده‌ خود؟‌، مدرنیته‌ سرمایه‌داری‌، دولت – ملت‌ و بازنمایی بصری‌، فمینیسم‌، هنر‌ و تاریخ هنر‌، فاعل‌، هویت و ایدئولوژی بصری‌، ساختار و معنا در هنر و جامعه‌، جست‌وجو از پس قطعیت‌ها و جنسیت‌های بازنمایی‌شده را شامل می‌شود.

گفتنی است کتاب «تاریخ هنر نو» در ۴۸۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه در نشر کلاغ به چاپ رسیده است.

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز شنبه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۴ از ساعت ۱۵ در موزه ملک به آدرس تهران، خیابان امام خمینی (ره)، نرسیده به خیابان سی تیر، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد برگزار خواهد شد.

 

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa فارسی
X