آموزش روش‌های مرتب کردن اسناد و مدارک اداری

📖 دکوراسیون محیط اداری و کاری


آموزش روش‌های مرتب کردن اسناد و مدارک اداری، تا به حال برایتان پیش آمده است که سند یا مدرکی را بخواهید و مجبور شوید برای پیدا کردنش همه جای خانه را زیر و رو کنید و چند ساعت دنبال آن بگردید؟ اگر می‌خواهید دچار چنین مشکلی نشوید این 11 نکته را بخوانید و اسناد و مدارک شخصی تان را مرتب کنید:

1) برای اینکه هنگام پیدا کردن مدارک مهمتان، دچار استرس و سردرگمی نشوید، چند کشوی کوچک یا یک کمد طبقه بندی شده را برای نگهداری آن‌ها انتخاب کنید.

2) از پوشه‌های رنگی برای نگهداری مدارک و اسناد استفاده کنید.

3) روی همه پوشه‌ها یک برچسب بچسبانید و بنویسید چه مدارکی در آن قرار دارد.

4) اسناد و مدارک مهمتان را درون کمد یا کشوی قفل دار نگهداری کنید.

5) مدارک تان را براساس زمینه‌های مختلف اداری و شخصی پوشه بندی کنید؛ مثلا شما باید این پوشه‌ها را به تفکیک در خانه تان داشته باشید: پوشه‌های مربوط به مدارک ماشین، اسناد منزل، دفترچه حساب‌های بانکی، شناسنامه و کارت ملی، رسید و گارانتی کالاها، سوابق پزشکی، مدارک تحصیلی، اسناد ازدواج و قبض‌های پرداخت شده.

6) هر 2 سال یک بار تمام مدارک تان رابررسی کنید و آن‌هایی را که دیگر به دردتان نمی خورد دور بریزید و بی خودی اطراف تان را شلوغ نکنید.

7) پوشه هایتان را براساس حروف الفبا طبقه بندی کنید.

8) اسناد و مدارکی را که زیاد با آن‌ها سر و کار دارید دم دست بگذارید.

9) کشوی مدارک شخصی، بانکی و اداری تان را از هم جدا کنید.

10) از اعضای خانواده تان بخواهید اگر مدارکی مثل شناسنامه یا ضمانت نامه یک کالا را از داخل پوشه‌ها برداشتند بعد از اتمام کارشان دوباره آن را سرجایش برگردانند.

11) اگر فرزند نوپا دارید، مدارک تان را جایی بگذارید که او نتواند آن‌ها را بردارد و پاره کند.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های طراحی دکوراسیون داخلی ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR