افزودن جلوه زیبایی به دکور اتاق نشیمن خانه

📖 دکوراسیون اتاق نشیمن


چگونه جلوه زیبایی را به دکور اتاق نشیمن خانه می‌شود اضافه کرد؟ برای چشم نواز کردن اتاق نشیمن، انتخاب رنگ، طرح و مدل مناسب وسائلی از قبیل مبلمان، با توجه به کاربرد، جایگاهشان در هر گوشه، و کوچکی یا بزرگی فضا نقشی بسیار مهم دارد. برای آشنایی بیشتر اصول آن را بخوانید.

علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله‌ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد. تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه‌ای انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی و تناسب، ترجیحاً از رنگ‌های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانه باشد.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که طرح‌های ساده آرامش بخش ترند یا برای یک سرویس مبلمان حتماً باید از یک نقش پارچه استفاده شود و با انتخاب چند مدل رویه و چند مدل پارچه با طرح‌های متفاوت، خللی در نوع چینش دکور اتاق ایجاد می‌شود. در حالی که می‌توان با استفاده از چندین مدل پارچه و رومبلی، با چینشی مناسب هر وسیله را در کنار وسایل دیگر به بهترین شکل جای داد. بدین ترتیب با استفاده از طرح‌های شلوغ با رنگ‌های هماهنگ، حتی می‌توان وسایل یک اتاق را با انواع پارچه، اما با رنگ‌های هم طیف انتخاب کرد.

از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان اتاق نشیمن مؤثر است نورپردازی است. اتاق نشیمن محلی است که در تمام ساعات روز برای صرف غذا، پذیرایی میهمان‌های صمیمی، تماشای تلویزیون و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه نورپردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القاء می‌کند. همچنین می‌توان با نورپردازی مناسب، عیب و نقص محیط را پوشاند.

یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی اتاق، استفاده از نورهای غیرمستقیم است تا مستقیماً روی صورت افراد و اشیاء سایه‌های تند ایجاد نکند. بدین ترتیب با استفاده از سایه‌های ملایم، گرمی و صمیمیت خاصی به فضا حاکم می‌شود.

برای زیباتر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق، می‌توان علاوه بر لوسترها و لامپ‌های سقفی از چراغهای کوچک تزئینی برای آذین گوشه و کنار اتاق هم، با استفاده از نورهای ملایم استفاده کرد.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های طراحی دکوراسیون داخلی ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR