انتخاب رنگ اتاق‌خواب برای داشتن احساس و روحیه بهتر

📖 دکوراسیون اتاق خواب

رنگ کردن یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه تغییر دکوراسیون یک اتاق است. رنگ‌ها، بیش از هر عنصر دیگری بر احساسات ما تاثیر می‌گذارند بنابراین رنگ‌های که برای اتاق‌های خانه خود انتخاب می‌کنید، مهمترین تصمیمی است که در دکوراسیون خانه می‌گیرید.
به نطر شما دکوراسیون اتاق خواب تان چه رنگی باشد بهتر است؟
به طور کلی رنگ‌های گرم تاثیرگذارترند. به عنوان مثال شما در اتاقی که به رنگ زرد و بنفش است، انرژی زیادی دریافت می‌کنید، در حالی که رنگ‌های سرد آرامش بیشتری به فضا می‌بخشند.
همانطور که در مطالب قبلی بیان شد، اتاق خواب خصوصی‌ترین مکان خانه است. بنابراین باید با شخصیت شما منطبق باشد و به شما احساس شادی و آرامش دهد. ما در اینجا رنگ‌ها را با خصوصیت بارزشان به شما معرفی می‌کنیم، تا با توجه به علاقه خود در انتخاب رنگ اتاق بهتر تصمیم بگیرید.

1 – برای داشتن حس ثبات: دکوراسیون اتاق خواب تان را خاکستری کنید
اگر می‌خواهید اتاق تان شیک و مجلل به نظر آید، یکی از دیوارها یا تمام آن‌ها را به رنگ خاکستری اشباع شده کنید. شما پس از یک روز کاری خسته کننده می‌توانید در این اتاق به آرامش و ثبات برسید.

2 – برای داشتن حس آرامش: دکوراسیون اتاق خواب تان را آبی کنید
رنگ آبی به دلیل آرامشی که به فضا می‌دهد، از قدیم به عنوان رنگی محبوب برای دیوارهای اتاق خواب به کار می‌رود. یک اتاق آبی رنگ، شما را برای خوابی آرام آماده می‌کند.

3 – برای داشتن حس عشق و خوشبختی: دکوراسیون اتاق خواب تان را قرمز کنید
در فرهنگ چینی، قرمز به معنای خوشبختی و شادی، در هند به معنای ازدواج و در فرهنگ غربی نمادی از عشق و افسانه است. اگر می‌خواهید شخصی‌ترین فضای خانه تان، فضایی گرم و پر از عشق داشته باشد، این رنگ را به دیوارهای آن بیافزایید.

4 – برای داشتن حس مثبت اندیشی: دکوراسیون اتاق خواب تان را زرد کنید
با نور خورشید از خواب بیدار می‌شوید! رنگ زرد به اتاق شما گرما و شادی می‌بخشد و کمک می‌کند تا روزتان را با نشاط هر چه بیشتر آغاز کنید. فرقی نمی‌کند کدام درجه از این رنگ را استفاده می‌کنید، رنگ زرد احساسات مثبت شما را بر می‌انگیزد.

5 – برای داشتن حس زندگی : دکوراسیون اتاق خواب تان را سبز کنید
هنگامی که در طبیعت به سر می‌بریم، با انواع و اقسام رنگ‌های سبز در ارتباط ایم. درجه رنگ مطلوب خود را به دیوارهای اتاق تان بیافزایید تا احساس رشد، سرزندگی و نشاط کنید.

6 – برای داشتن حس انرژی: دکوراسیون اتاق خواب تان را نارنجی کنید
اگر به رنگ قرمز علاقه‌ای ندارید یا ترجیح می‌دهید رنگ ملایم تری برای دیوارهای اتاق تان انتخاب کنید، نارنجی انتخاب خوبی است. این رنگ به فضای اتاق تان گرما و طراوت می‌بخشد. به بیان ساده یک منبع انرژی واقعی است.

7 – برای داشتن حس خلاقیت: دکوراسیون اتاق خواب تان را بنفش کنید
بنفش، رنگ تجمل است. درجات مختلف آن را از بنفش کمرنگ گرفته تا پر رنگ، برای دیوار اتاق تان به کار گیرید. احساسات و خلاقیت شما را بر خواهد انگیخت.

8 – برای داشتن حس گرمابخش: دکوراسیون اتاق خواب تان را قهوه‌ای کنید
دیوارهایی که به رنگ قهوه‌ای هستند، به فضا گرمای خاصی می‌بخشند. شما در اتاقی به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز احساس آرامش و صمیمیت بیشتری خواهید کرد.

9 – برای داشتن حس وقار: دکوراسیون اتاق خواب تان را سفید کنید
شاید شما اتاق‌های سفید را نپسندید اما سلیقه افراد از هم متفاوت است. برخی رنگ‌های گرم را دوست دارند در صورتی که برخی دیگر رنگ‌های سرد را ترجیح می‌دهند. اتاق‌های سفید نیز موجب تازگی و طراوت فضا می‌شوند. سفید متمایل به کرم احساس آرامش و وقار را در شما تقویت می‌کند.

10 – برای داشتن حس رمانتیک: دکوراسیون اتاق خواب تان را رنگ سرخ گلی کنید
رنگ سرخ گلی حس لطافت را به اتاق شما هدیه می‌دهد و فضایی رمانتیک و آرام برایتان بوجود می‌آورد.

11 – برای داشتن حس خنک بودن: دکوراسیون اتاق خواب تان را رنگ آبی روشن کنید
رنگ آبی روشن حس خنک بودن می‌دهد و برای فصول گرم سال و یا مناطق گرمسیری بسیار مناسب است.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های طراحی دکوراسیون داخلی ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR