فاطمه حبیب زاده

Fatemeh Habibi Zadeh

تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر، نقال

معرفی/ بیوگرافی:

فاطمه حبیبی زاده با نام هنری گردآفرید (به انگلیسی: Fatemeh Habibi Zadeh) هنرمند ایرانی، متولد 7 بهمن 1355 است.

فاطمه حبیب زاده در آثاری همچون سریال تلویزیونی «پس از باران» فعالیت داشته است.

خانم فاطمه حبیب زاده کارشناس موزه از دانشکده میراث فرهنگی بوده است. وی اولین بانوی نقال (شاهنامه خوان) پارسی زبان ایرانی می‌باشد و از نخستین زنانی بوده که در جشنواره‌های ایرانی و فستیوال‌های هنری خارج از ایران، به اجرای نقالی و نمایش‌های فولکلور ایرانی پرداخته‌است. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به اجرای برنامه در صدا و سیمای ایران و تدریس در دانشکده هنرهای زیبا و تألیف کتاب اشاره داشت. وی را سرشناس‌ترین شاگرد مرشد ترابی می‌شناسند. وی در فوریه 2010 به ایالات متحده آمریکا مهاجرت نمود و اکنون در دانشگاه یو‌سی‌ای‌ال با عنوان مدرس به دانشجویان علاقه‌مند به زبان فارسی، تدریس می‌کند.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم