هوشنگ توکلی
هوشنگ توکلی

هوشنگ توکلی

Hooshang Tavakoli

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، نویسنده و کارگردان

معرفی:

هوشنگ توکلی با نام اصلی هوشنگ گلدوز توکلی (به انگلیسی: Hooshang Tavakoli) هنرمند ایرانی، متولد 1327 در تهران است.

آقای هوشنگ توکلی همسر فریده سپاه‌منصور، بازی در تئاتر را از سال 1346 و همچنین حضور در مقابل دوربین را از سال 1355 با فیلم کوتاه زنده به گور کاری از سیامک بیات تجربه کرد.

بازی در سینما را از سال 1364 با خانه ابری به کارگردانی اکبر خواجویی آغاز کرد. وی همچنین مدتی مدیر اداره هنرهای دراماتیک بود.

هوشنگ توکلی از بازیگران بالیاقت سینما و تئاتر ایران است و تاکنون با بازی و ایفای زیبای نقش‌های خود نظیر نقش دایی در سریال زیر تیغ و امثالهم، توانسته نظر عموم مردم را معطوف خود نماید.

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang