تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره پرداز و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

روح الله مفیدی نصرآبادی (به انگلیسی: Rohollah Mofidi) هنرمند ایرانی، متولد 1308 در یزد و درگذشته 24 تیر 1401 در کرج استان البرز است.

آقای روح‌الله مفیدی نصرآبادی در سال 1308 در شهر یزد متولد شد. در سال 1332 فوق دیپلم روانشناسی را از سازمان هواشناسی دریافت کرد. او کار تئاتر را در سال 1327 آغاز نمود. کار بازیگری در سینما را نیز با (پریچهر) (فضل‌الله بایگان) در سال 1330 شروع کرد. آغاز کار چهره پردازی او با امین امینی سال 1338 بود. در سال‌های اخیر روح‌الله مفیدی بازی‌های زیادی را در سینما و تلویزیون ارائه داده است.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم