تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر، مجری

 معرفی/ بیوگرافی:

محمد مسلمی (به انگلیسی: Mohammad Moslemi) هنرمند ایرانی، متولد 8 تیر 1348 در بندر انزلی است.

فارغ التحصیل رشته بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیماست، اصالتا اهل یکی از روستاهای اردبیل بوده و تورک زبان می‌باشد و دو فرزند نیز دارد
مدتی دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذرانده است و از سال 64 وقتی 16 ساله بود وارد کار نمایشی شد و حالا بجز بازیگری، کارگردان نیز می‌باشد.
ژانرهای مختلف را تجربه کردم و دلیل وردم به ژانر کودک آقای علیرضا خمسه می‌باشد، چون زمانی که کارمون رو شروع کردیم استادمون ایشان بودند
همکاری اش با حمید گلی و رامبد جوان در تئاتر شروع شد و بعدها علی فروتن جای رامبد را در گروهشون گرفت و کم کم فیتیله از تئاتر به تلویزیون آمد و به شهرت رسیدند.
محمد مسلمـی دهه هفتاد ازدواج کرده و صاحب دو فرزند بنام‌های مهدی متولد 1375 و دخترش مائده نیز متولد 1386 می‌باشد

آقای محمد مسلمی یکی از عموهای فیتیله‌ای بوده است، فیتیله جمعه تعطیله نام یک برنامه کودک با سه مجری بود که عموهای فیتیله‌ای نام گروه متشکل از محمد مسلمی و حمید گلی و علی فروتن است که با هم به عنوان عمو فیتیله‌ای‌ها در مجموعه‌های تلویزیونی و تئاترها برای کودکان نقش اصلی را اجراء می‌کنند. این گروه تاکنون چندین مجموعهٔ تلویزیونی در شبکه‌های وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌اند. تیم فیتیله‌ها بعد از ضبط بیش از هزار قطعه موسیقی و اجرای کنسرت شادیانه‌های کودکی پا به عرصه موسیقی کودک و خوانندگی گذاشته‌اند. برنامه فیتیله با استقبال پی در پی و بی‌نظیر کودکان و نوجوانان حتی بزرگسالان قرار گرفت. برنامه‌هایی با تقلید از آن‌ها در شبکه‌های استانی وبرنامه‌های خارج از کشور شکل گرفت. حتی در زمانی برنامه‌ای با عنوان جمعه به جمعه در همان شبکه (شبکه2) با تقلید از عموهای فیتیله‌ای به روی آنتن رفت اما با بی‌توجهی مخاطب روبه رو شد و مردم سراغ عموهای فیتیله‌ای را می‌گرفتند؛ و بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار شدند. در حال حاضر به دلیل حمایت نکردن مالی صدا و سیما از برنامه‌های کودک، این برنامه محبوب در بلا تکلیفی به سر می‌رود؛ و به گفته محمد مسلمی “کارگردان و بازیگر فیتیله بچه‌ها برنامه خوبی برای سر گرم شدن ندارندو کسی هم به فکر نیست! /ولی رو آوردن بچه‌ها به شبکه‌های کودک ماهواره‌ای که به‌طور غیر مستقیم اخلاق و اعتقاد و دغدغه بچه‌هامان را عوض می‌کند، روی آورده‌اند. عموها هم‌اکنون در دل بچه‌ها جای دارند.

در فروردین ماه 1383 گروه تئاتر چهره نما که شامل :(علی فروتن، محمد مسلمی و حمید گلی) بود تصمیم گرفتند که از تجربیات خود استفاده و برنامه‌ای درست کنند که صبح‌ها از شبکه دو پخش شده و مخصوص کودکان باشد. این برنامه تا اسفند 1389 ادامه داشت و پس از جدایی مجید قناد مجری محبوب این برنامه از این گروه توقف یافت و در خرداد 1390 فیتیله 2 که در جمعه شب‌ها پخش می‌شد، جای آن را به این برنامه داد.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم