اصفهان به قلم و روایت نقاش آمریکایی

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، پل آرزنو نقاش صاحب‌نام آمریکایی از روز جمعه‌ای که گذشت، نمایشگاهی را در کارگاه شخصی خود در شهر نیپلز ایالت فلوریدا برپا کرده که تمامی آثار آن، پرده‌های نقاشی با موضوع اصفهان و مناظر داخل و خارج این شهر هستند.

آرزنو که دو سال پیش در سفری به ایران، از اصفهان هم گذشته و مفتون جذابیت‌های بصری این شهر شده بود در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «نیپلز نیوز» گفت: اگرچه آنچه می‌دیدم تحت تاثیر خشکسالی و بی‌آبی‌های دهه‌های گذشته کاملا تحلیل رفته و در برخی جاها فرومرده بود، اما در تماشای همین مناظر به راحتی می‌توانستید اصفهان دیگری را ببینید که از ورای قرن‌ها، زیر همین مناظر خشک و خالی نفس می‌کشد؛ شهر زنده‌ای که خود مردمش آن را نیمی از جهان می‌دانند و به آب خروشان و حیات‌بخش رودخانهٔ بزرگ زنده مانده که نامش هم همین است.

در ادامه‌ این خبر کوتاه، آرزنو از مهمان‌نوازی ایرانیان قصه‌ها گفته و به‌ویژه روی این نکته تاکید کرده که: دومین چیزی که در ورود به ایران مرا حیرت‌زده کرد مهمان‌نوازی و روی گشاده‌ آن‌ها بود. در نخستین گام، از زیبایی طبیعت و معماری شگفت‌زده شدم و بعد، خونگرمی مردمی که گمان می‌کردم با من به‌عنوان یک آمریکایی رفتار دوستانه‌ای نخواهند داشت و اشتباه می‌کردم.

آنگونه که در پایگاه اینترنتی «نیپلز نیوز» آمده این نمایشگاه قرار است تا آخر اردیبهشت ماه سال آینده در همان محل ادامه داشته باشد و سپس با ادغام گالری خصوصی آرزنو با یک گالری بزرگ‌تر، آثار تحت عنوان «اصفهان، نگاهی نو» سفری را به دور ایالت فلوریدا آغاز خواهند کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR