تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، مجری، کمدین

 معرفی/ بیوگرافی:

حمید گلی (به انگلیسی: Hamid Goli) هنرمند ایرانی، متولد فروردین 1348 در تهران است.

حمید گلی متاهل و دارای دو فرزند به نام‌های محمد سالار (متولد 73) و امیر سردار (متولد 74) می‌باشد. او فارغ التحصیل از مدرسه هنر وادبیات صدا و سیما در رشته بازیگری هست و از سال 64 کار حرفه‌ای خویش را آغاز کرده است.

آقای حمید گلـی با محمد مسلمی و علی فروتن بعد از مدت‌ها کار برای تلویزیون با مجید قناد به این فکر افتادند که برنامه‌ای بسازند و تجربیاتی که دارند را در آن پیاده کنند، نگاهشان این بود که با یک کار موزیکال و بازی در بازی بتوانند برنامهٔ جذابی را مطرح کنند، طرحشان را به سازمان صدا و سیما می‌دهند و به محض مقبول شدن، استارت برنامه فیتیله را در سال 82 می‌زنند. کاری که گروه در برنامه فیتیله انجام می‌دهد نه تنها در کشور خودمان بلکه در کشورهای دیگر هم نظیر ندارد به دلیل اینکه پخش زنده است و الان هم چندین کشور از این برنامه الگوبرداری کرده‌اند.

حمید گلی را حتما می‌توان یکی از چهره‌های ماندگار عرصه برنامه‌های تلویزیونی کودکان دانست.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم