این فاجعه ساعت 17:10 اتفاق می‌افتد

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، زمان قراردادی میان آدم‌ها برای ثبت لحظه‌هاست. لحظه‌هایی که می‌توانند سرشار از حوادث و رخدادها باشند. حوادثی که به زمان بعُد دیگری می‌بخشنند و گاه در ذهن میلیون‌ها انسان و گاه در یاد تنها یک نفر جاودانه می‌شوند.

اثر «17:10» محمود آزادنیا در نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که این روزها در موسسه صبا فرهنگستان هنر برپاست، ثبت یکی از همین لحظه‌هاست.

او با اثر چیدمانی خود زمان 17:10 دقیقه 4 آبان 1362 و زمان اصابت موشک به مدرسه‌ای در شهر بهبهان استان خوزستان را به شکلی زیباشناسانه به ثبت رسانده، تا یادمانی برای ثبت یکی از زمان‌هایی که بر روح و جان او و بسیاری دیگر از انسان‌ها تاثیر گذاشته برپا کند. این اثر از آجرهایی که این هنرمند بر روی آن‌ها نقاشی کرده در کنار هم چیدمان شده‌اند، شکل گرفته است.

هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روزه تا 17 اسفندماه به موسسه فرهنگی هنری صبا در خیایان ولیعصر، نرسیده به چهار راه طالقانی، جنب ساختمان فرهنگستان هنر مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR