این هنرمند وحشت تولید می‌کند

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، جامعه‌شناسان همواره از محیط شهری به عنوان یک موجود زنده یاد می‌کنند که همراه با شهروندانش زندگی می‌کند و حیات دارد؛ اگرچه شهروندانش از این موضوع غافل و بعضا در حیات این موجود زنده اخلال ایجاد می‌کنند.

مسعود نیکدل در پرفورمنس و چیدمان خود در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان «شهر من، لباس من است» مسئله زیست در محیط شهری را به چالش کشیده و با طراحی و دوخت لباس‌هایی که از کاغذها، ته سیگارها و زباله‌ها پر شده است؛ نگاهی انتقادی به مسئله حفظ محیط شهری از آلودگی داشته است. او با پوشیدن این لباس‌ها و قدم زدن در محیط شهری به مخاطبان اثرش یادآوری می‌کند که چگونه شهر و محیط زیست‌مان را آلوده می‌کنیم.

این آثار نمود عینی رفتار وحشتناک ما شهرنشینان به محیط زندگی‌مان است.

هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روزه تا 17 اسفندماه به موسسه فرهنگی هنری صبا در خیایان ولیعصر، نرسیده به چهار راه طالقانی، جنب ساختمان فرهنگستان هنر مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR