تقدیر تصویر سال از رویدادهای شاخص هنرهای تجسمی

به گزارش هنرآنلاین به نقل از دبیرخانه تصویرسال، امسال، همچون دوازدهمین دوره جشن تصویر سال، علاوه بر برپایی بخشی با عنوان «جشنواره جشنواره‌ها» در جشنواره فیلم تصویر و نمایش فیلم‌های برنده جشنواره‌های داخلی همچون جشنواره حقیقت، فیلم کوتاه تهران و خانه سینما، بخش مسابقه سینمای هنر و تجربه جشنواره سی‌وسوم فجر، برنامه‌ای نیز برای تقدیر از هنرمندان رویدادهای شاخص هنرهای تجسمی سال 1394 در نظر گرفته شده است.

در بخش رویدادهای مهم گرافیک، نمایش مالتی‌مدیای آثار «رضا عابدینی» به‌خاطر برپایی نمایشگاه طراحی-خط او در گالری آب انبار، ‌در بخش عکاسی «فخرالدین فخرالدینی» به‌خاطر چاپ کتاب دوم پرتره‌ها و کتاب نقاشی‌هایش، «خلیل مستوفی» به‌دلیل گردآوری و چاپ کتاب «ارومیه به روایت تصویر؛ دوره قاجار جلد اول» و محمد هادیان به‌خاطر عکاسی و انتشار کتاب چهره‌های آذربایجان و در بخش انتشارات تصویری از «محمودرضا بهمن‌پور» مدیر نشر نظر، به‌خاطر چاپ کتاب‌ دررشته‌های مختلف تصویری و در بخش کاریکاتور از «آروین» به خاطر گردآوری مجموعه‌ای از برگزیده‌های کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی منتشر شده در سال 1394 تقدیر خواهد شد.

این مراسم علاوه بر نمایش مالتی مدیای آثار در تمامی رشته‌ها با سخنرانی صاحبنظران زمینه‌های مرتبط همراه خواهد بود.

نمایش این آثار و تقدیر از هنرمندان این بخش‌ها روز دوشنبه (دهم اسفندماه) ساعت 18 در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

سیزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از 30 بهمن‌ماه تا 20 اسفندماه در خانه هنرمندان ایران ادامه دارد. مراسم اهدای جوایز و معرفی برگزیدگان این رویداد نیز 14 اسفندماه خواهد بود.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR