بزرگداشت محمود کلاری در جمع تصویر سالی‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه بزرگداشت چهره‌های شاخص «تصویر» در ایران که از سال گذشته با تجلیل از حضور موثر اکبر عالمی در رشته‌های تصویری از سوی جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر آغاز شد، امسال از محمود کلاری به عنوان چهره‌ای شاخص و خلاق در سینمای ایران که فیلمبرداری 76 فیلم سینمایی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، تجلیل خواهد شد.

این برنامه روز یکشنبه نهم اسفندماه 1394 ساعت 30: 18 در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ برگزار می‌شود.

در این مراسم علاوه بر نمایش سکانس‌هایی از آثار سینمایی محمود کلاری، سینماگران دیروز و امروز در باره ویژگی‌های کار با محمود کلاری سخن می‌گویند.

همچنین گزارشی از آخرین بزرگداشت بین‌المللی محمود کلاری که فوریه 2016 از سوی انجمن فیلمبرداران فرانسه AFC همراه با برگزاری مسترکلاس و نشست پرسش و پاسخ و اهدای تندیس کم فلکس (CAMEFELX) برگزار شد، ارایه می‌شود.

باد ما را خواهد برد، بوی کافور عطر یاس، گبه، ماهی و گربه، آفساید، مرگ ماهی، جدایی نادر از سیمین، گذشته، بابا عزیز و ابر و آفتاب ده فیلم منتخب انجمن فیلمبرداران برای نمایش در مراسم بزرگداشت محمود کلاری بود که از ششم تا دهم فوریه 2016 در فرانسه به نمایش درآمد.

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR