تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

هرمز هدایت (به انگلیسی: Hormoz Hedayat) هنرمند ایرانی، متولد 10 تیر 1324 است.

آقای هرمز هدایت، که دهم تیر ماه 1324 زادروز و اصفهان زادگاه اوست، “گروه تاتر پویا” را سال 1345 بهمراه تنی چند از دوستانش بنا نهاد. سال 1346 نخستین کار حرفه‌ای خود را در کنار علی نصیریان و عزت اله انتظامی آغاز کرد. دانش آموختهٔ دانشگاه تهران و دانشگاه کاردیف، و دارای گواهینامهٔ رتبهٔ یکم کارگردانی از مرکز ارزشیابی است. سال1350با کارگردانی و بازی در نمایش روسپی بزرگوار بهمراه همشاگردی‌ خود، “سوسن تسلیمی” پرآوازه شد. در سالهای آغازین دهه‌ی60 با جداساختن او از ادارهٔ تاتر، کارش را با کارگردانی، نویسندگی و بازی در تلویزیون دنبال کرد. سپس به سینما کشیده شد. سرانجام وی از آغاز تا به امروز در زمینه‌های بازی، کارگردانی، نویسندگی، طراحی، آموزش، داوری، بر بِستَرِ سه گانهٔ نمایش (تاتر، تلویزیون، سینما) کار کرده است.

• اینستاگرام:
hormozhedayat

• وبسایت:
صفحه در ویکی پدیا

• وبسایت:
hormozhedayat.com/

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم