نمایش نقاشی‌خط‌های مهرداد فلاح در آرت‌سنتر

به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، نقاشیخط ‌های مهرداد فلاح که آخرین آثار وی و به تبع آثار دیده نشده هستند روی دیوار گالری آرت سنتر خواهند رفت.

مهرداد فلاح که پیش از این آثاری با همین سبک و سیاق را در نمایشگاه‌هایی در ایتالیا، انگلیس، هلند، اسپانیا و کشورهای عربی خلیج‌فارس نیز ارائه کرده بود در اولین هفته از ماه اسفند نقاشیخط‌های خود را که به شکل شیر و یا حیوانات دیگری درآمده‌اند به نمایش گذاشته است.

در توضیحات نمایشگاه مهرداد فلاح که به قلم شمیم بهار نگاشته شده، آمده است: میان سنت و نوآوری تضادی در کار است، سنت می‌خواهد همه چیز همان بماند که هست، نوآوری می‌خواهد هیچ چیز آنچنان که هست نماند. با این همه از آمیزش سنت و نوآوری است که در فرهنگ، چون نمودی از زندگانی انسان، آفریده می‌شود. بر بنیاد سنت است که فرهنگ، در طول زمان، یگانه و استوار می‌ماند و در پرتو نوآوری است که فرهنگ پیش می‌رود و تکامل می‌یابد. اگر سنت در کار نمی‌بود، فرهنگ همچون آب در مرداب می‌گندید.

این همه درباره هنر نیز بی‌ کم و کاست درست است. چراکه هنر نمودی است از فرهنگ. در هنر آنکه از هرگونه سنت می‌گسلد، بی‌ریشه می‌شود و آنکه نوآور نیست، مرتجع است. تنها از آمیزش سنت و نوآوری است که هنر اصیل، چون نمودی از فرهنگ آفریده می‌شود و مهرداد فلاح از آثار خود آمیزه‌ای دلکش از سنت و نواوری به ما عرضه می‌کند. او هنرمندی به راستی اصیل است.

این نمایشگاه در گالری آرت‌سنتر به آدرس شریعتی، ضلع شمال‌غربی پل صدر، پلاک 1716 ساعت 16 تا 21 روز جمعه 7 اسفند‌ماه افتتاح و به مدت یک هفته در این گالری به نمایش درخواهد آمد.

 

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang