نیاوران میزبان دو نمایشگاه عکس و خوشنویسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه عکس‌های علی دقیقی با عنوان «در سفر» عصر جمعه هفتم اسفند ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت. در این نمایشگاه عکس‌هایی با موضوعات طبیعت، پرتره و همینطور شرایط اجتماعی کشورهای مختلف جهان از مغولستان تا آرژانتین به نمایش گذاشته می‌شود.

علی دقیقی عکاس این مجموعه که طی 15 سال از سوژه‌های مورد نظر خودش در قاره‌های مختلف جهان عکاسی کرده در خصوص این نمایشگاه گفت: از زمانی که فهمیدم در سفر بودن معنای هستی را برایم عریان‌تر نمایان می‌کند از اندیشه کردن در این خصوص و تجربه نمودن سفرهای متعدد دست نکشیدم.

وی ادامه داد: این مجموعه حاصل مشاهدات و تجارب تصویری و معنوی من در طول سفرهای متعدد است و خوشحالم مخاطبان می‌توانند شاهد چنین تصاویری باشند.

دقیق متولد سال 1353 و فارغ التحصیل رشته معماری است که در رشته کارگردانی و عکاسی نیز در کانون سینماگران جوان تحصیل کرده است.

در این نمایشگاه 84 اثر به نمایش در آمده که قیمت آثار بین یک تا پنج میلیون تومان خواهد بود و علاقمندان می‌توانند تا 14 اسفند همه روزه از ساعت 8 الی 20 از این مجموعه بازدید کنند.

 

افتتاح نمایشگاه «رقم عشق» در نیاوران

نمایشگاه «رقم عشق» آثار خوشنویسی احمد قائم مقامی با نمایش 35 اثر به سبک نستعلیق، جمعه هفت اسفند ماه در گالری شماره2 فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد .

آثار این هنرمند اولین بار سال 92 دراین فرهنگسرا به نمایش درآمد و این دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی نستعلیق قائم مقامی است که مخاطبان را در این فرهنگسرا  پذیرا می‌شود.

احمد قائم مقامی متولد 1333 درکاشمر خراسان رضوی است. او مدرس انجمن خوشنویسان ایران شعبه مشهد بوده و زیر نظر سید حسن میرخانی، غلامحسین امیر خانی و علی شیرازی به تحصیل هنر پرداخته است .

این هنرمند خوشنویس تاکنون 30 نمایشگاه انفرادی درداخل و خارج ازکشور ازجمله امارات و پاکستان برگزارکرده ودربیش از 50 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی شرکت کرده است .

احمد قائم مقامی همچنین درجشنواره‌ها و مسابقات مختلفی شرکت کرده و عناوینی از قبیل دوسال رتبه اول جشنواره طریق جاوید، رتبه اول جشنواره قرآن کریم، رتبه اول جشنواره امام علی (ع) و همچنین مقام اول مسابقات خوشنویسی بزرگداشت مقام معلم را کسب کرده است .

نمایشگاه «رقم عشق» 7 اسفند افتتاح می‌شود و تا تاریخ 14 اسفند ازساعت 16 الی 20 پذیرای عموم علاقمندان درگالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR