نادیا دلدار گلچین
نادیا دلدار گلچین

نادیا دلدار گلچین

Nadia Deldar Golchin

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

معرفی:

نادیا دلدار گلچین (به انگلیسی: Nadia Deldar Golchin) هنرمند ایرانی، زاده 18 اردیبهشت 1339 و درگذشته 25 مرداد 1391 است.

از دیگر بستگان وی در سینما می‌توان به دخترعموی وی مرجانه گلچین اشاره کرد.

زندگی‌نامه
خانم نادیا دلدار گلچین در 18 اردیبهشت 1339 در تهران متولد شد. او فرزند نادر گلچین بود. وی در رشتهٔ موسیقی در هنرستان عالی موسیقی به تحصیل پرداخت و موفق به اخذ دیپلم در این رشته گردید. ابتدا وارد عرصهٔ تئاتر شد و به تدریج به بازیگری در سینما روی آورد و در سال 1369 با بازی در فیلم ابلیس (ساختهٔ احمدرضا درویش) به ایفای نخستین نقش خود در سینمای ایران پرداخت.
گلچین در طول مدت بازیگری خود در فیلم‌های ماندگاری همچون روسری آبی، غریبانه، دختری با کفش‌های کتانی، مارال و صبحانه‌ای برای دو نفر به ایفای نقش پرداخت.

بیماری و درگذشت
نادیا دلدار گلچین در حالی که سال‌ها از بیماری کلیوی رنج می‌برد، سرانجام در بامداد 25 مرداد 1391 و پس از نه روز بودن در حالت کما، در سن 52 سالگی در بیمارستان عرفان، تهران درگذشت.

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang