تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون، گوینده، عکاس

معرفی:

لونا شاد (به انگلیسی: Luna Shad) هنرمند ایرانی، زادهٔ 25 مرداد 1351 در اصفهان است.

زندگی
خانم لونا شاد در سال 1363 در 12 سالگی ایران را ترک کرد و به همراه خانواده‌اش به فرانسه رفت. او پس از گذراندن دوره دبیرستان در رشته فلسفه، در رشته بازرگانی بین‌المللی در پاریس تحصیل کرد و برای سه سال در بخش بورس سهام در بانکی فرانسوی کار کرد. در 28 سالگی پس از گذراندن یک دوره کلاس خصوصی یک ساله در زمینه تئاتر به این رشته روی آورد.
وی سپس به عنوان مجری و برنامه‌ساز به شبکه تلویزیونی بخش فارسی صدای آمریکا پیوست و در تهیه برنامه‌های مختلفی از جمله مجله هفتگی فصل دیگر مشارکت داشت. وی مدتی طولانی مجری برنامه شباهنگ بود که هر شب از صدای آمریکا به صورت زنده پخش می‌شود. او پس از چند سال اجرا و برنامه‌سازی در صدای آمریکا، در پاییز 1387 با این شبکه قطع همکاری کرد.
در سال 1387 خبر ازدواج آرش سبحانی و لونا شاد منتشر شد، آرش سبحانی دربارهٔ ازدواجش با لونا شاد می‌گوید: «مدتی است که من و لونا نامزد هستیم و با هم زندگی می‌کنیم. فعلاً هم در حال تهیه مقدمات ازدواج‌مان هستیم، که به زودی انجام خواهد شد.»آرش سبحانی هم چنین در اسفند 1388 ترانه‌ای به نام «شبانه» و با صدای لونا شاد را آهنگسازی کرد.

دوران سینما
لونا در فیلم فریاد مورچه‌های محسن مخملباف بازیگر نقش اول زن بود. برخی صحنه‌های فیلم که تصاویر برهنه وی را نشان می‌داد تا مدتها مورد بحث و جدل در وبگاه‌های مختلف بود. وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تنها در یکی از صحنه‌های فیلم برهنه بوده است.

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang