کمند امیرسلیمانی
کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی

Kamand Amirsoleimani

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

معرفی:

کمند امیرسلیمانی (به انگلیسی: Kamand Amirsoleimani) هنرمند ایرانی، زاده 1352 در تهران است.

کمند امیرسلیمانی فرزند سعید امیرسلیمانی (کارگردان و بازیگر تاتر) و خواهر سپند امیرسلیمانی (بازیگر) است. او فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی تاتر از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1376 می‌باشد. وی فعالیت در تاتر را با بازی در نمایش “سنجاب ها” در سال 1359 و فعالیت در تلویزیون را از سال 1360 آغاز کرد.

در نوجوانی با بازی در فیلم “ترنج” (1365) به سینما آمد. اما در تلویزیون و با بازی در نقش “آذر” در مجموعه “پدرسالار” بود که به شهرت رسید. با هنرنمایی اش بازی در مجموعه “همسایه ها” بسیار مورد توجه واقع شد و در سینما هم موفق بود. او برای بازی قابل قبول و متفاوتش در فیلم “قرمز” در هفدهمین جشنواره فیلم فجر مود تقدیر قرار گرفت.

زندگی شخصی
خانم کمند امیر سلیمانی همسر ورقا عامری و حاصل این ازدواج یک پسر به اسم ایلیا می‌باشد. کمند امیرسلیمانی مدتی است که کم کار شده است و کمتر در فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها دیده می‌شود. این بازیگر محبوب مدتی است که همراه با همسرش و پسر کوچکش در دبی سکونت دارند. ورقا عامری در رشته عکاسی تحصیل کرده است و به همین دلیل برای انجام کار عکاسی به دبی رفته است. البته این دو زوج هنرمند دو استودیو در تهران دارند که مدیر یکی از آن‌ها کمند امیرسلیمانی می‌باشند.

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang