تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

صبا کمالی (به انگلیسی: Saba Kamali) هنرمند ، متولد بیست و چهارم آبان 1355‎ ساری مازندران است.

خانم صبا کمالی در سال 1378 مدرک لیسانس ادبیات نمایشی خود را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد و همچنین دارای مدرک کارشناسی‌ ارشد مدیریت اجرایی می‌باشد. آغاز فعالیت‌های او در تئاتر به سال 1376 و در تلویزیون به سال 1378 با بازی در مجموعه تلویزیونی “پس از باران” بر می‌گردد. همچنین وی در سال 1378 با فیلم “متولد ماه مهر” ساخته احمدرضا درویش، نخستین بار سینما را تجربه کرد. وی در سال 1377 جایزهٔ نخست بهترین بازیگر را از سومین جشنوارهٔ تئاتر تهران برای بازی در نمایش “از عدمیت تا آدمیت” از آن خود کرد.

او در سال 1378 مدرک کارشناسی خود را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی می‌باشد. آغاز فعالیت‌های او در تئاتر به سال 1376 و در تلویزیون به سال 1378 بر می‌گردد. همچنین وی در سال 78 با فیلم «متولد ماه مهر» ساخته احمدرضا درویش، نخستین بار سینما را تجربه کرد.
وی در 23 سالگی (1377) جایزهٔ نخست بهترین بازیگر را از سومین جشنوارهٔ تئاتر تهران برای بازی در نمایش «از عدمیت تا آدمیت» بُرد.

صبا کمالی که یک هنرمند با سابقه درخشان است، بارها نسبت به فساد اخلاقی مافیای سینما و تلویزیون انتقاد داشته و دلیل اصلی دور شدن حضور برخی زنان هنرمند از عرصه هنر سینمای ایران همین موضوع می‌داند.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم