تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون، نویسنده و کارگردان

 معرفی/ بیوگرافی:

شهره لرستانی (به انگلیسی: Shohreh Lorestani) هنرمند ، زاده 1345 در تهران است.

خانم شهره لرستانی فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1369 و فوق لیسانس فیلمنامه‌نویسی از مجتمع فیلم‌سازی در سال 1373 است. وی در تئاتر از سال 1364 و در مرکز هنرهای نمایشی از سال 1366 به عنوان کارگردان شروع به فعالیت کرد .

شهره لرستانی موسس گروه تئاتر آگر در سال 1369 است. او در دانشگاه تهران، دانشگاه الزهرا و خانه هنر و ادبیات مدرس بازیگری بود. با فیلم نیاز ساخته داودنژاد در سال 1370 به سینما ‌آمد و خوب هم ظاهر شد در فیلم بعدی اش آذرخش همچنان موفق بود اما شاید بهترین بازی اش در فیلم پناهنده باشد. هرچند که در فیلم لیلی با من است بیشتر دیده شد. او در دهه 80 قصد کارگردانی دارد و در زمینه کارگردانی تئاتر، نمایش موفق «سلطان مار» را در کارنامه دارد.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم