انجمن صنفی طراحان گرافیک و کتاب سرو نقره‌ای 94

به نقل از  روابط عمومی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، روز گذشته سه شنبه چهارم اسفند ماه، هیئت مدیره جدید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران رویداد سرو نقره‌ای 94 را با رونمایی از کتاب آن به اتمام رساند و در این روز به همراه جمع زیادی از اعضای این انجمن و دبیر و مدیر هنری این رویداد از کتاب سرو نقره‌ای 94 در مجموعه لاجوردی رونمایی شد.

ابتدای این مراسم با بازدید شرکت کنندگان از چاپخانهٔ هنر معاصر که کتاب در آن به چاپ رسیده بود آغاز و سپس با حضور در فضای اصلی مجموعه لاجوردی در طبقه همکف از کتاب رونمایی شد. سپس فیلمی کوتاه از نحوه تهیه این کتاب نفیس و ارزشمند پخش شد و پس از آن با حضور اعضای هیئت مدیره و احسان لاجوردی، ابراهیم حقیقی رئیس هیئت مدیرهٔ انجمن ضمن خوشامد گویی گفت : من امروز بسیار خوشحالم که این تعداد مخاطب جوان و اعضای مختلف سنی انجمن را پس از سال‌ها در کنار هم می‌بینم و امیدوارم این روند در آینده هم ادامه داشته باشد تا همه در کنار هم باشیم. ضمن اینکه این تعریف در خود گلایه‌ای هم مستتر دارد که چرا اعضاء انجمن در رویدادهای صنفی تا قبل از این و در چند سال گذشته، مانند مجمع و انتخابات صنفی و انتخاب هیئت مدیره، همگی در جلسات حاضر نمی‌شدند و برای اولین بار دور گذشته انتخابات انجمن به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضاء به دور دوم کشیده شد. به هر حال دلایل آن باید بررسی شود و حضور این تعداد علاقمند به ما می‌گوید که مانند سالهای دورتر همه می‌توانیم کنار هم در انجمن تصمیم گیری کنیم و نه اینکه فقط تعداد محدود اعضای هیئت مدیره تصمیم گیری کنند. وی ضمناً به عدم پرداخت مبالغ حمایتی شهرداری و سازمان‌هایی که قول حمایت از رویداد مهمی مانند سرو نفره‌ای را داده بودند ابراز امیدواری کرد که با پرداخت معوقات و نیز همکاری‌های آتی به صورت منظم، انجمن بتواند فعالیت‌های خود را به شکل بهتری از این پس انجام دهد و در آخر از احسان لاجوردی و مجموعهٔ لاجوردی نیز جهت حمایت و اتمام این پروژه و ناتمام نگذاشتن آن تشکر و قدردانی نمود.

 

پس از گرفتن عکس یادگاری دست جمعی که با حضور پر رنگ عکاسان متعدد خبرگزاری‌ها انجام شد اعضای انجمن کتاب‌های خود را از انتشارات هنر معاصر تحویل گرفتند. لازم به ذکر است که حضور نسل قدیم و جدید اعضاء انجمن طراحان گرافیک ایران و حتی تعدادی از دانشجویان رشته گرافیک در کنار پیشکسوتان رشته‌های نقاشی و عکاسی این مراسم را تبدیل به روزی پر رنگ و پر انرژی برای هیئت مدیرهٔ جدید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران نمود.

در ادامه احسان مهدوی دبیر سرو نقره‌ای 94 طی سخنانی کوتاه گفت که دست اندر کاران سرو 94 امشب می‌توانند به آرامی و با آسودگی بخوابند و رونمایی از این کتاب آخرین بخش ناتمام از این رویداد بوده است و از هیئت مدیره قبلی نیز تشکر کرده و برای هیئت مدیرهٔ جدید آرزوی موفقیت نمود. در آخر نیز بهرام کلهرنیا از اعضاء هیئت مدیره نیز از فرهادفزونی مدیر هنری این کتاب درخواست کرد که چند کلمه‌ای در مورد طراحی کتاب و هویت بصری این رویداد صحبت کند که فرهاد فزونی نیز مختصراً ضمن اشاره به همکاری با انجمن در این پروژه و طراحی این کتاب و حواشی آن گفت که این پروژه برای او تجربهٔ جذاب و آموزنده بوده که از این بابت خوشحال است.

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR