تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان تئاتر و نمایشنامه نویس

 معرفی/ بیوگرافی:

ریما رامین فر (به انگلیسی: Rima Raminfar) هنرمند، زاده 5 فروردین 1349 در تهران است.

ریما رامین فر همسر امیر جعفری می‌باشد. وی دارای تحصیلات کارشناسى نمایش و کارشناسى ارشد کارگردانى دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 می‌باشد.

خانم رامین فر از سال 1371 در رشته تئاتر وارد دانشگاه شد. همان سال فعالیت هاى خود را با بازى در نمایش هاى دانشجویى شروع کرد. اولین کار حرفه اى که داشت نمایش “شب به خیر مادر” نوشته مارشا نورمن و به کارگردانى حامد محمد طاهر بود که در سال 1375 در تئاتر شهر به روى صحنه آمد و از همان سال به بعد به صورت پیاپى یا در تئاتر بازى کرد یا کارگردانى کرد یا نمایشنامه نویسى. از جمله کارهایش می‌توان به نمایش‌های زمستان 66، رقص کاغذ پاره‌ها، پس تا فردا، دل سگ، یک دقیقه سکوت، می‌رم روزنامه بخرم، زمزمه مردگان، مرگ فروشنده، کابوس‌های پیروز بازنشسته خائن ترسو، رومولوس کبیر و غریبه‌ای در خانه اشاره کرد.

ریما رامین فر با بازی در فیلم “نان و عشق و موتور هزار” به سینما آمد. او که یکی از بازیگران و نویسندگان با سابقه تئاتر است در تلویزیون با بازی در مجموعه تلویزیونی “من یک مستاجرم” (پریسا بخت آور) هم خوش درخشیده است.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم