تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون، مدلینگ

 معرفی/ بیوگرافی:

حنانه شهشهانی (به انگلیسی: Hannaneh Shahshahani) هنرمند ، متولد چهارم اسفند 1368‎ است.

خانم حنانه شهشهانی در رشته موسیقی تحصیل کرده است و ویولن ساز تخصصی اوست. او بازیگری را در 4 سالگی و با سریال “شلیک نهایی” آغاز کرد و سپس چند کار کودک با شاهپور قریب انجام داد. وی مدتی برای ادامه تحصیل به ارمنستان رفت و در سن 16 سالگی به ایران بازگشت. بعد از بازگشت در فیلم سینمایی “زاگرس” به ایفای نقش پرداخت و بعد از این فیلم در تله فیلم “بلند گریه کن” ساخته اسماعیل فلاح پور به ایفای نقش پرداخت. از دیگر کارهای هنری اش می‌توان به بازی در فیلم‌های سینمایی “میم مثل مادر”، “حرفه‌ای‌ ها” و سریال‌های “کلاه پهلوی”، “یک مشت پرعقاب”، “ترانه مادری”، “مثل هیچ کس”، “جاودانگی” و تله فیلم “پروانه‌ها” اشاره کرد.

این روزها تصاویر بدون حجاب از حنانه شهشهانی در فضای مجازی منتشر شده، در حالی که گفته می‌شود او اعلام کرده از ایران رفته است. برخی رسانه‌های ایرانی، این اقدام بازیگر کلاه پهلوی، سریالی درباره ماجرای کشف حجاب را، نشانه میزان تاثیر این برنامه تلویزیونی بر مخاطبان‌اش دانسته‌اند!

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم