طرح برگردان آثار هنری در هر زمان کار خود را آغاز کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاه آثار «لئون کُهن» پنجشنبه 29 بهمن 1394 توسط انجمن مجموعه داران ایران در گالری ژینوس برگزار شد. در این نمایشگاه جمعی از مجموعه داران و هنرمندان حضور داشتند و طی مدت کوتاهی تمامی آثار به نمایش گذاشته شده به فروش رفت.

انجمن مجموعه داران ایران که مبتکر طرح «برگردان آثار در هر زمان» است با اجرای این نمایشگاه توانست با جلب اعتماد خریداران و تضمین در نحوه کارشناسی آثار، شرایط فروش تمام آثار ارائه شده را فراهم آورد.

در افتتاحیه این نمایشگاه منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران درباره اهداف طرح برگردان آثار هنری توضیحاتی را ارائه داد.

لطفی گفت: یکی از اهداف این طرح فروش هر چه بهتر آثار تولید شده توسط هنرمندان است که موجب می‌شود بخش وسیع‌تری از مردم تمایل و توان خرید این آثار را داشته باشند.

همچنین لئون کُهن درباره برگزاری نمایشگاه آثارش از سوی انجمن مجموعه داران ایرانف گفت: « طی 70 سال که نقاشی کردم بیشتر به خاطر علاقه خودم این نقاشی‌ها را خلق کردم و امروز در این نمایشگاه از مشاهده فروش این آثار بسیار خوشحال هستم. امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است. از انجمن مجموعه داران ایران نیز تشکر میکنم و سعی می‌کنم تعدادی از آثار دیگر را در آینده نزدیک جهت فروش عرضه کنم».

یکی از مهمانان ویژه در مراسم افتتاح نمایشگاه نقاشی‌های لئون کُهن، عادل مزاری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلان شهرها بود.

 

مزاری در سخنانی کوتاه در مورد اهمیت به نمایش گذاشتن و عرضه آثار فرهنگی هنری و تسهیل در نحوه ارائه آثار هنری در بین عموم مردم، اجرای چنین طرح‌هایی را بسیار موثر دانست و تاکید داشت که مسئولان بایستی از این گونه فعالیت‌ها که به صورت شفاف برای مشتریان آثار فرهنگی شرایط مناسبی را فراهم می‌آورد حمایت کنند.

در حاشیه این نمایشگاه از طرف هیئت مدیره انجمن مجموعه داران ایران تقدیرنامه‌ای توسط استاد غلامرضا سحاب به «لئون کُهن» تقدیم شد.

قیمت آثار از 750 هزار تومان تا 3 میلیون و 200 هزار تومان بود که همه آثار به فروش رسیدند. این در حالی است که همین آثار در گالری‌های دیگر با قیمت‌هایی بالا ارائه شده بود و هیچ کدام از آثار هم به فروش نرفته بود.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR