ورود به نمایشگاه ❖ می‌توانید از این نمایشگاه دیدن فرمائید و دیگران را به این گالری دعوت نمائید ❖ بازدید در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است … سیاه و سفید | نمایشگاه آثار بهناز رادحسینی

سیاه و سفید | نمایشگاه آثار بهناز رادحسینی

Behnaz Radhossini | Black and White Exhibition

نام هنرمند: بهناز رادحسینی

تماس درباره

❖ سیاه و سفید ❖

وجود دو جنس مخالف در کنار هم که یکدیگر را کامل می‌کنند همان فلسفه یین یانگ (Yin-Yang) است. در حکمت چین باستان “یین” و “یانگ” نشانه‌ی تعادل در جهان هستی به حساب می‌آید در این الگو سیاهی و سپیدی هرکدام درحال حرکت به مرز دیگری هستند و دارای ثبات کلی نیستند و داخل هرکدام یک نقطه از رنگ مقابل است و آن به این معنی است که هیچکدام کاملا خالص ، بدون نقص و مبرا نیستند. همیشه روز و شب، سیاهی و سپیدی، زن و مرد، آسمان و زمین، غم و شادی، عشق و نفرت و… در کنار هم می‌آیند تا همدیگر را کامل کرده و به هم معنی دهند. مثلاً اگر شب نباشد، انتظار برای آمدن روز امیدی واهی‌ست و در نبودن روز آرامش شب هنگام به چشم نمی‌آید. زن و مرد درکنار هم کامل می‌شوند، در جهان خورشید هیچگاه مخالف ماه نیست و روح و جسم با هم زندگی می‌بخشند. درنتیجه این دوقطبی بودن دنیا باعث تعادل آن می‌شود و یین-یانگ بخشی از چرخه‌ی هستی است و انرژی مثبتی که در این الگو وجود دارد طبق فلسفه فنگ شویی باعث ایجاد حس آرامش و رضایت در انسان می‌شود. دوچهرگی در نهاد انسان نقش بسته تا او را به موجودی خارق العاده تبدیل کند، چون شر و بدی وجود دارد، زمان نیکی کردن دوست داشتنی تر است. در دین زرتشت نیز اهورامزدا در مقابل اهریمن قرار دارد. امور نیک همچون روشنایی، باران و افزودنی نعمت‌ها به اهورامزدا و امور بد و شر مثل تاریکی و خشکسالی به اهریمن نسبت داده شده که این دو در کنار هم جهان را مدیریت می‌کنند.
و این درس بزرگی برای اشرف مخلوقات است، که باید باور خود را قوی کرده تا نه در سختی‌ها طاقت از کف ببرد ، نه در خوشی‌ها هوش از سر، چون تعادل بهترین راه پیشرفت و سعادت بشر است.
“بهناز رادحسینی”

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang