بهناز رادحسینی

Behnaz Radhosseini | Artist

تخصص:
نقاش، نویسنده، استاد طراحی و نقاشی، صنایع دستی، پتینه کاری، نقاشی روی شیشه، سنگ و چوب و چرم، سفالگری و…

معرفی:
بهناز راد حسینی (به انگلیسی: Behnaz Radhossini) هنرمند و استاد نقاش متولد 1 خرداد سال 1356 است.
او دارای مدرک لیسانس نقاشی است و از سال ۱۳۷۸ به تدریس در بیشتر تکنیک ها و سبک های هنر نقاشی مشغول بوده است.
خانم بهناز رادحسینی مدرس فنی وحرفه ای تهران مرکزی است و به هنرهای نقاشی، طراحی، صنایع دستی، پتینه کاری، نقاشی روی شیشه، سنگ و چوب و چرم، سفالگری، و… تخصص و مهارت دارد.
نقاشی های این هنرمند خلاق و خوش ذوق در سبک سوررئالیسم و دادائیسم می‌باشند و با تکنیک های میکس‌مدیا و اکریلیک انجام شده اند که زمینه های روحی و عرفانی بشر را به تصویر کشیده است، بطوری که ممکن است ساعت‌ها به یک نقاشی بنگرید و هر کسی برداشت شخصی خودش را از آثار ایشان داشته باشد.

سوررئالیسم و دادائیسم
فراواقع‌گرایی ویا سورئالیسم با جایگزینی مفهوم واقعیت برتر به جای عصیان و نفی موجود در دادائیسم شکل گرفت. این مکتب بازتاب نابسامانی‌ها و آشفتگی‌های قرن بیستم است که امروزه نیز بشر درگیر آن‌هاست. سورئالیسم را می‌توان یک جنبش هنری – اجتماعیِ بنیاد ستیز به‌شمار آورد. میل به ایجادِ دگرگونی در زندگی روزمره از طریق آشکارسازی امرِ شگفت انگیز و تصادفی عینیِ نهفته در نظم ظاهریِ واقعیت دانست.
این مسلک در حوزه‌های مختلف فلسفی رویکردهای زیر را اختیار کرده‌است:
فلسفه علمی که همان رویکرد فروید به روانکاوی است.
فلسفه اخلاقی که با هرگونه قرارداد مخالف است.
فلسفه اجتماعی که می‌خواهد با ایجاد انقلاب سوررئالیستی بشریت را آزاد کند.
شعر در سوررئالیسم مرتبهٔ ویژه‌ای دارد و پیروان این مکتب کوشیده‌اند که جهان بینی خود را از طریق شعر انتقال دهند. در واقع شعر را، رکن اساس زندگی می‌دانند زیرا عقیده دارند که شعر باید و می‌تواند مشکل زندگی را حل کند.
فلسفه اجتماعی سوررئالیسم، شعار سعادت بشری را دارد و می‌خواهد آدمی را از قید تمدن سودجوی کنونی نجات بخشد، در عین اینکه بازگشت به گذشته را هم نمی‌پذیرد.

دربارهٔ نمایشگاه سیاه و سفید
وجود دو جنس مخالف در کنار هم که یکدیگر را کامل می‌کنند همان فلسفه یین یانگ (Yin-Yang) است. در حکمت چین باستان “یین” و “یانگ” نشانه‌ی تعادل در جهان هستی به حساب می‌آید. همیشه روز و شب، سیاهی و سپیدی، زن و مرد، آسمان و زمین، غم و شادی، عشق و نفرت و… در کنار هم می‌آیند تا همدیگر را کامل کرده و به هم معنی دهند. مثلاً اگر شب نباشد، انتظار برای آمدن روز امیدی واهی‌ست و در نبودن روز آرامش شب هنگام به چشم نمی‌آید. زن و مرد درکنار هم کامل می‌شوند، در جهان خورشید هیچگاه مخالف ماه نیست و روح و جسم با هم زندگی می‌بخشند. درنتیجه این دوقطبی بودن دنیا باعث تعادل آن می‌شود و یین-یانگ بخشی از چرخه‌ی هستی است. دوچهرگی در نهاد انسان نقش بسته تا او را به موجودی خارق العاده تبدیل کند، چون شر و بدی وجود دارد، زمان نیکی کردن دوست داشتنی تر است. در دین زرتشت نیز اهورامزدا در کنار اهریمن قرار دارد. امورنیک مثل روشنایی، باران و افزودنی نعمت‌ها به اهورامزدا و امور بد و شر مثل تاریکی و خشکسالی به اهریمن نسبت داده شده که این دو در کنار هم جهان را مدیریت می‌کنند.
و این درس بزرگی برای اشرف مخلوقات است، که باید باور خود را قوی کرده تا نه در سختی‌ها طاقت از کف ببرد ، نه در خوشی‌ها هوش از سر، چون تعادل بهترین راه پیشرفت و سعادت بشر است.

خانم راد حسینی نقاشی های منحصر به فرد خود را با تکنیک‌های اکریلیک و میکس‌مدیا در سبک‌های سوررئالیسم و دادائیسم، به گونه ای خلق می‌کند که نگاه و تفکر بیننده را مجذوب و مشغول می‌نماید و در این زمینه بسیار موفق بوده است و یکی از بهترین هنرمندان ایران در این رشته می‌باشد.

سوابق فعالیت
• برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی
• برگزاری چندین نمایشگاه گروهی
• دریافت چندین لوح تقدیر
و…

“شما را به بازدید از نمایشگاه آثار ایشان با عنوان « سیاه و سفید » دعوت می‌نمائیم”

• نشانی:
تهران / مجتمع فنی تهران (سعادت آباد)

• تلگرام:
Behnaz_arthoseini@

• اینستاگرام:
Behnazhoseini.bh@

• ایمیل:
Behnazhoseini.bh@gmail.com

• رویدادهای جاری:

سیاه و سفید | نمایشگاه آثار بهناز رادحسینی

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

دکمه بازگشت به بالا