باران خون در موسسه صبا

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، هنرهای تجسمی این روزها رسانه‌ای شده است که شرایط فرهنگی و حال یک کشور و منطقه جغرافیایی را با دیدی هنرمندانه تحلیل و پیش روی مخاطبان هنر قرار می‌دهد. اگرچه پس از خلق یک اثر توسط هنرمند، مرگ مولف رقم می‌خورد و این مخاطب است که از اثر تاویل خود را دارد.

یکی از آثار چیدمانی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر “باران سرخ” اثر مهدی اشرفی ورزیده است. اثری که باریدن قطره‌هایی سرخ در دریایی از خون را به شکلی هنرمندان ارائه کرده است.

این اثر برای هر مخاطب روایتی به همراه دارد؛ در کشور ما که فرهنگ شیعی در آن جریان دارد و هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته، این اثر می‌تواند تداعی از واقعه عاشورا و یا جنگ تحمیلی باشد. این اثر حتی برای مخاطبان خارجی نیز با توجه به سالهاست جنگ در این جغرافیا، روایتی خونین از منطقه جنگ‌خیز خاورمیانه دارد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روزه تا 17 اسفندماه به موسسه فرهنگی هنری صبا در خیایان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، جنب ساختمان فرهنگستان هنر مراجعه کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR