هنر، مهم‌ترین ابزار رسیدن به صلح است

به گزارش ایسنا، در این دیدار مجید رجبی‌معمار – مدیرعامل خانه هنرمندان – با معرفی این خانه و فعالیت‌های آن در عرصه‌های مختلف هنری، اظهار کرد: خانه هنرمندان ایران به‌دلیل پیوند و همکاری که با انجمن‌های مختلف هنری از جمله خانه سینما، خانه موسیقی، خانه تئاتر، انجمن گرافیک، انجمن هنرمندان نقاش و…دارد، امروز به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری در داخل کشور تبدیل شده است.

او با اشاره به برنامه‌های بین‌المللی خانهٔ هنرمندان ایران نیز گفت: در سال‌های اخیر، خانهٔ هنرمندان ایران میزبان کشورهای خارجی برای برگزاری روزها و هفته‌های فرهنگی و هنری در سطح بین‌المللی بوده است که از این میان می‌توان به هفته فرهنگی آلمان، هفته فیلم هلند، هفته فرهنگی ژاپن، هند، سوئیس، ونزوئلا، کره جنوبی، فنلاند، دانمارک، نروژ، سوئد اشاره کرد.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در بخش دیگری از سخنانش با اعلام آمادگی برای همکاری با دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، اظهار کرد: خانه هنرمندان ایران با توجه به ظرفیت‌های بالایی که دارد می‌تواند با همکاری بیشتر با دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، برنامه‌های مختلفی را در عرصه‌های هنری و فرهنگی برگزار کند.

در ادامه این دیدار، استر کیش لاروش نیز با اظهار خوشحالی به‌خاطر حضور یافتن در خانه هنرمندان ایران، به فعالیت فرهنگی سازمان یونسکو اشاره کرد و گفت: یونسکو در زمینه آموزش، تربیت، فرهنگ، هنر و حوزه‌های دیگر فعالیت می‌کند که مهم‌ترین آن فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر است. در واقع، بزرگ‌ترین برنامه سازمان یونسکو، برنامه فرهنگی است و با توجه به این هدف، پروژه‌های مختلفی را در کشورهای گوناگون اجرا می‌کند.

مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با اشاره به مأموریت یونسکو در تلاش برای برقراری صلح در دنیا، گفت: برقراری صلح مهم‌ترین مأموریت سازمان یونسکو است که این امر از طریق ابزار هنر به بهترین وجه می‌تواند صورت گیرد.

استر کیش لاروش در بخش دیگری از سخنانش با استقبال از توسعه روابط فرهنگی و هنری، بیان کرد: یونسکو از هرگونه توسعه روابط فرهنگی و هنری استقبال می‌کند و خانه هنرمندان ایران می‌تواند نقش بسیار مهمی را در همکاری با یونسکو برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری بازی کند.

در این دیدار همچنین «حسین پارسایی» دبیر شورای سیاست‌گذاری مجموعهٔ تئاتر ایرانشهر به معرفی فعالیت‌های این مجموعه‌ پرداخت و «محمد سریر» رئیس شورای عالی خانهٔ هنرمندان ایران نیز به برخی از فعالیت‌های هنر خانهٔ هنرمندان ایران اشاره کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR