155 اثر هنری در رویداد بهارستان

به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دبیر بخش مجسمه و هنرهای محیطی رویداد بهارستان از انتخاب 105اثر برای اجرا در نقاط مختلف شهر خبر داد.

علیرضا فاضلی با اشاره به ارزیابی آثار رسیده به دبیرخانه رویداد بهارستان، گفت: در این دوره از جشنواره رویداد بهارستان 532 هنرمند یک هزار و 431 طرح برای ساخت مجسمه و هنرهای محیطی را به دبیرخانه ارسال کردند و پس از 3 روز ارزیابی آثار، 105 اثر به صورت قطعی و 50 اثر هم به صورت مشروط برای اجرا انتخاب شدند.

فاضلی درباره آثاری که به صورت مشروط انتخاب شدند، تصریح کرد: به زودی در نشستی با هنرمندان این آثار درباره کم و کیف کار و چگونگی اجرا این طرح‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و در نهایت از میان این 50 اثر تعدادی برای اجرا انتخاب می‌شوند.

ایده، روش اجرا، نوآوری و خلاقیت، توجه به محیط زیست، امکان ساخت مجسمه در محیط ورک شاپی و چگونگی برقراری ارتباط میان اثر هنری و شهروندان از جمله مواردی بود که به گفته فاضلی داوران برای انتخاب آثار منتخب به آن‌ها توجه کردند.

دبیر بخش مجسمه و هنرهای شهری با اشاره به اینکه هنرمندان رشته‌های مختلف در بخش مجسمه‌سازی شرکت کرده‌اند، اظهار داشت: هنرمندان در سطوح مختلف و رشته‌های مختلفی چون نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، معماری و حتی کسانی که در این زمینه به صورت تجربی فعالیت کرده‌اند طرح‌هایشان را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

فاضلی ادامه داد: خوشبختانه نه تنها هنرمندان جوان که مجسمه‌سازان پیشکسوت و با تجربه هم در این رویداد شرکت کرده‌اند به طوری که این میزان حضور فراتر از انتظارمان بود.

این هنرمند با اشاره به جانمایی آثار نیز گفت: پس از مشخص شدن روش اجرا، متریال مورد استفاده و جانمایی؛ هزینه‌های ساخت مجسمه‌ها و آثار محیطی برآورد می‌شود. در این زمینه تلاش داریم تا بخشی از هزینه را به صورت پیش پرداخت در اختیار هنرمندان قرار دهیم.

فاضلی افزود: با بررسی این مراحل و جانمایی آثار که در روزهای آتی انجام می‌شود در نهایت هنرمندان از 15 تا 25 اسفند به صورت ورک‌شاپی مجسمه‌ها و آثار محیطی‌شان را می‌سازند.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR