اطلاعیه فراخوان رقابت بین‌المللی NordArt سال 2018

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان رقابت بین‌المللی NordArt سال 2018 به روزهای آخر نزدیک می‌شود.

■ مهلت: 9 آذر 1396 ■

موسسه فرهنگی غیر انتفاعی Kunstwerk Carlshütte همه ساله رویداد NordArt را برگزار می‌کند. این مسابقه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های داوری شده بین‌المللی در اروپا است که همه انواع هنرهای تجسمی را به نمایش می‌گذارد. در کاتالوگ سال 2018 این رقابت، اثر 5 هنرمند ایرانی وجود دارد.
≡ رشته‌های هنری مورد پذیرش

■ نقاشی
■ گرافیک
■ عکس
■ مجسمه
■ اشیاء
■ اینستالیشن
■ پرفورمنس
■ سایر موارد

انتخاب هنرمندان در انتهای فوریه 2018 انجام می‌شود. هیئت داوران ترکیبی از هنرمندان، یک تاریخ دان هنر، و هیئت نظارت و مدیریت مسابقه خواهد بود. لیستی از هنرمندان دعوت شده در ابتدای ماه مارس 2018 بصورت آنلاین در صفحه اول سایت Kunstwerk Carlshütte منتشر خواهد شد.
≡ هزینه ثبت نام

■ این رقابت رایگان است.
≡ واجدین شرایط

■ همه هنرمندان جهان
≡ جوایز

■ مبلغ کل جایزه NordArt، مبلغ 10000 یورو است که از سال 2010 توسط گروه Hans-Julius and Johanna Ahlmann (ACO Group) تأمین می‌شود. این جایزه هر ساله به یک هنرمند با هدف حمایت از هنر و فرهنگ اهدا می‌شود.

■ علاوه بر آن بازدیدکنندگان NordArt می‌توانند به هنرمند محبوب خودشان برای دریافت «جایزه انتخاب عموم» رای بدهند. به سه هنرمند برنده اطلاع داده می‌شود و از آن‌ها دعوت می‌شود تا در جشن اهدای جوایز شرکت کنند. مبلغ هر جایزه، 1000 یورو است.

[restrict paid=true]

موسسه فرهنگی غیر انتفاعی Kunstwerk Carlshütte از سال 1999، بطور سالیانه رویداد NordArt را برگزار کرده است که در آن حدود 200 هنرمند از سراسر جهان برگزیده شده اند. نوردآرت بعنوان یک جامعه بین‌المللی تأسیس شده برای آموزش و تعالات فرهنگی، خودش را معطوف به افزایش درک متقابل از طریق زبان هنر کرده است. سال‌های متمادی، نمایشگاه برگزارشده توسط Wolfgang Gramm، مدیر ارشد این رویداد، با تعریف اولویت‌های جدید دچار تعریفی دوباره شده است. از سال 2012، نوردآرت با اختصاص دادن پاویلیون خود به یک کشور بر روی آن تمرکز می‌کند و با سفارتخانه‌ها، موسسات فرهنگی و اساتید آن کشور همکاری می‌کند.

برای یک دریافت کلی از محل نمایشگاه از طریق تور مجازی، اینجا کلیک کنید.
≡ موارد لازم برای ثبت نام

آخرین مهلت ثبت نام 30 نوامبر 2017 است.
تقاضانامه شرکت در مسابقه ترجیحا بصورت آنلاین تکمیل شود.
تقاضانامه‌های جایگزین، از طریق ایمیل یا پست ارسال شود.
برای ثبت نام هزینه دریافت نمی‌شود.

■ مراحل سه گانه ثبت نام آنلاین

فیلدهای اطلاعات را در فرم تکمیل کنید و رزومه هنرمند را به صورت Word یا Pdf آپلود کنید.
فیلد رشته هنری خود (نقاشی، مجسمه، نصب|اینستالیشن، عکس و …) را انتخاب کنید. می‌توانید بیش از یک انتخاب داشته باشید.
اگر شما برای سمپوزیوم نوردآرت در ماه می‌هم ثبت نام می‌کنید، لطفا گزینه «Yes» را هم انتخاب کنید و توضیحی درباره پروژه خودتان به صورت فایل Word یا Pdf آپلود کنید. اطلاعات بیشتر درباره سمپوزیوم در ادامه ارائه می‌شود.
تصاویری از آثار هنری، که بتواند در نوردآرت نمایش داده شود را بر اساس ضوابط زیر آپلود کنید:
تعداد فایل: حداکثر 10 عدد
حداکثر حجم هر فایل: 1 مگابایت
فرمت‌های گرافیکی مورد قبول: JPG, GIF, PNG, PDF
فیلدهای متنی را با اطلاعات لازم تکمیل کنید.
در فیلد «web link» لینک آثار ویدئویی یا تصویری خودتان را قرار بدهید.

■ بعد از زدن دکمه «submit» یک پیام تأیید ثبت نام به همراه اطالعات بطور اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. همه اطلاعات شخصی ثبت شده شما در فرم درخواسن تنها برای کاربردهای همین رویداد مورد استفاده می‌شود و در اختیار شخص ثالث قرار نمی‌گیرد.
■ ثبت نام جایگزین از طریق پست یا ایمیل

فایل درخواست را از اینجا دانلود کنید.
رزومه خودتان را به زبان انگلیسی آماده کنید.
حداکثر 10 عکس آماده کنید که قابل ارائه در نمایشگاه نوردآرت باشند. همه عکس‌ها را با نام، سال تولید، تکنیک و ابعاد اثر لیبل بزنید.
مدارک اضافی: کاتالوگ شخصی. نمایشگاه‌های (Exponates) نوردآرت می‌توانند در کاتالوگ ذکر شوند. هرگز اصل آثار را ارسال نکنید.
آثار را حداکثر تا 30 نوامبر 2017 به آدرس زیر ارسال کنید:
Kunstwerk Carlshütte, NordArt office, Am Ahlmannkai, 24782 Büdelsdorf, Germany
E-Mail: application@kunstwerk-carlshuette.de

■ انتخاب هنرمندان

انتخاب هنرمندان در انتهای نوامبر توسط گروهی از داوران انجام می‌شود. هیئت داوران ترکیبی از نمایشگاه گردان‌ها، هنرمندان، یک مورخ هنر، هیئت نظارت و مدیر این رویداد خواهد بود. لیستی از هنرمندان دعوت شده در هوم پیج سایت در آغاز ماه مارس 2018 منتشر خواهد شد. علاوه بر آن به همه هنرمندان دعوت شده، از طریق ایمیل یا پست اطلاع داده خواهد شد و از آن‌ها درخواست می‌شود شرکت خودشان را تأیید کنند و مدارک لازم را برای کاتالوگ ارسال کنند. از شما به خاطر درک این موضوع که به هنرمندانی که آثار آن‌ها انتخاب نشده است، بطور مجزا اطلاع داده نمی‌شود، متشکریم.
≡ آدرس تحویل آثار و سایر اطلاعات

آثار برگزیده شده توسط داوران باید حداکثر تا 21 آوریل 2018 | 1 اردیبهشت 1397 به آدرس زیر تحویل داده شوند:
Kunstwerk Carlshütte, NordArt, Vorwerksallee 3, 24782 Büdelsdorf, Germany
هنرمندان خودشان مسئول انتقال آثار هنری شان، ازحمل و نقل بین‌المللی، به و از محل نمایشگاه هستند. لوگوی حامی رسمی مسابقه در کاتالوگ، تابلوهای نمایشگاه و صفحه اول سایت نوردآرت قرار می‌گیرد. همه آثار دریافتی از زمان دریافت تا جمع آوری تحت پوشش شرایط بیمه پایه قرار می‌گیرند.
ثبت نام رایگان است.
نصب آثار توسط تیم نوردآرت انجام می‌شود. موارد استثنایی اینستالیشن‌ها توسط خود هنرمند انجام می‌شود.
آثار نمایش داده شده می‌توانند در معرض فروش هم قرار بگیرند. ما جزئیات خریدار احتمالی را به هنرمند منتقل خواهیم کرد. آثار نمایش داده شده تا انتخای نمایشگاه در گالری باقی می‌مانند. Kunstwerk Carlshütte یک موسسه غیر انتفاعی است و هیچ کمیسیونی دریافت نمی‌کند.

≡ کاتالوگ نوردآرت

■ یک کاتالوگ با فرمت استاندارد A4 به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای نمایشگاه تهیه خواهد شد که در آن به هر هنرمند یک صفحه اختصاص داده می‌شود. تصاویر دیجیتالی و متن مورد نیاز برای هر یک از هنرمندان شرکت کننده باید به فاصله ده روز پس از ارسال دعوت نامه از طرف هیئت داوران از طریق ایمیل به برگزارکنندگان نمایشگاه ارسال شود. در ادامه، لینک چند نمونه کاتالوگ هنرمندان ایرانی سال 2018 این نمایشگاه برای شما قرار می‌گیرد.

مهسا علیخانی
علی انوری
پریسا پرتوی
سهیل (رضا) بسطامی
سارا قاضی اسداللهی

■ همه شرکت کنندگان، یک نسخه رایگان از کاتالوگ دریافت می‌کنند.
≡ جشن افتتاحیه

افتتاحیه رسمی با مهمانان دعوت شده: جمعه، 8 ژوئن 2018
افتتاحیه رسمی: شنبه، 9 ژوئن 2018
زمان برقراری نمایشگاه: تا 7 اکتبر 2018، سه شنبه تا شنبه، 11 صبح تا 7 عصر.

≡ جوایز نوردآرت

جایزه کلی نوردآرت مبلغ 10000 یورو است که از سال 2010 توسط Hans-Julius and Johanna Ahlmann (ACO Group) تأمین می‌شود.
هرساله از یک هنرمند با هدف حمایت از صحنه هنر و فرهنگ با اهدای جایزه تقدیر می‌شود.
برنده جایزه در «شب بلند نورها|The Long Night of the Lights» در ماه سپتامبر اعلام می‌شود و از او دعوت می‌شود تا در نمایشگاه بعدی نوردآرت شرکت کند.
جشن اهدای جایزه در افتتاحیه نوردآرت بعدی برگزار می‌شود.

≡ جایزه انتخاب عموم

بازدیدکنندگان نوردآرت می‌توانند به هنرمند مورد علاقه خودشان رای بدهند. جایزه منتخب مردمی در مراسم «شب بلند نورها» در نیمه سپتامبر اهدا می‌شود. آرا در هفته قبل از اعلام نتایج شمرده می‌شود. به سه هنرمند برگزیده اطلاع داده می‌شود و از آن‌ها دعوت می‌شود تا در جشن اهدای جوایز شرکت کنند. جایزه هر برنده 1000 یورو ارزش دارد. از هنرمندان برگزیده دعوت می‌شود تا مجددا در نوردآرت سال بعد شرکت کنند.

≡ سمپوزیوم نوردآرت

هرساله نمایشگاه قبل از سمپوزیوم بین‌المللی نوردآرت برگزار می‌شود. حدودا از 10 هنرمند دعوت می‌شود تا در سمپوزیوم حضور داشته باشند و آثار در ابعاد بزرگ (مجسمه، اینستالیشن و نقاشی) برای نوردآرت فعلی خلق کنند. برای شرکت کنندگان در سمپوزیوم مواد مورد نیاز، یک محل کار، محل اقامت، غذا و پوشش هزینه سفر در نظر گرفته می‌شود. آثار خلق شده در مالکیت هنرمند باقی می‌مانند و در نوردآرت حداقل برای مدت دو سال نمایش داده می‌شوند. اگر مایل هستید تا در سمپوزیوم شرکت کنید، لطفا چک باکس «Symposium» را در فرم درخواست علامت بزنید. برای این درخواست، برگزارکننده به یک توصیف پروژه با اطلاعات دقیق درباره مواد مورد نیاز و ابعاد، زمان کافی مورد نیاز و تصاویری و نمونه‌هایی از آثار نیاز دارد.

[/restrict]

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR