اطلاعیه فراخوان مسابقه بین‌المللی نقاشی، تصویرسازی و طراحی جایزه هنری Derwent سال 2018

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان مسابقه بین‌المللی نقاشی، تصویرسازی و طراحی جایزه هنری Derwent سال 2018 منتشر شد.

■ مهلت: 18 اردیبهشت 1397 ■

این مسابقه توسط شرکت تولید مداد Derwent Cumberland برگزار می‌شود.
≡ مشخصات مسابقه

■ در این فراخوان از هنرمندان خواسته شده است تا حداکثر 6 اثر برای رقابت ارسال کنند.
■ آثار ارسالی باید بوسیله مداد (شامل انواع قابل حل شدن در آب، پاستل، گرافیتی، گچ و یا مداد رنگی) باشند.
■ ابعاد آثار نباید بیشتر از 182 سانتی متر در ضلع بزرگتر، طول داشته باشند.
■ محدودیتی برای ضلع کوچکتر وجود ندارد.
■ همه آثار ارسالی باید در طول سه سال اخیر اجرا شده باشند.

≡ چه کسانی می‌توانند شرکت کنند؟

■ شرکت در این مسابقه برای همه هنرمندان بین‌المللی که در تاریخ 1 ژوئن 2018، بالای 18 سال سن دارند، مجاز است.

≡ هزینه ثبت نام

■ هزینه ثبت نام اثر اول 15 یورو است.
■ هزینه ارسال هر اثر بعدی تا مرز مشخص شده؛ 5 یورو است.

≡ جوایز

■ نفر اول: 6000 یورو
■ نفر دوم: 3500 یورو
■ نفر سوم: 1000 یورو
■ اثر منتخب مردم در نمایشگاه: 750 یورو
■ جایزه هنرمند جوان برای افراد زیر 25 سال: 500 یورو
■ جایزه اثر مداد رنگی برتر: 500 یورو

[restrict paid=””true”] ≡ هنرمندان واجد شرایط

این جایزه برای همه هنرمندان جهان است که در تاریخ 1 ژوئن 2018، بیش از 18 سال سن داشته باشند.
یک شخص ثالث (بعنوان مثال گالری، نماینده یا شخص دیگری) می‌تواند اثر را به نمایندی از هنرمند ارسال کند، اما شخص ثالث باید دارای ویژگی‌های زیر باید تأیید کند که:
مجوز هنرمند و اجازه و حق کامل قانونی برای ارسال اثر را دارد.
برای ارائه مشخصات مربوط به هنرمند یا اثر هنری او، اول با هنرمند مشاوره کرده اند و همه سوالات مناسب را برای پیشنهاد اطالعات آماده شده نموده اند.
با همه موارد مطرح شده در ضوابط رقابت که هنرمند باید تأیید کند، موافق است.
دریافت جایزه برای هنرمندان محروم که فاقد شرایط باشند، ممکن نیست.

≡ درباره آثار

آثار شرکت داد شده باید بوسیله مداد (شامل مواد حلال در آب، پاستل، گرافیت، گچ یا مداد رنگی) خلق شده باشند.
اندازه بزرگتری ضلع اثر نباید بیشتر از 182 سانتی متر باشد.
محدودیتی در اندازه ضلع کوچکتر وجود ندارد.
شرکت برای هر دو نوع آثار دو بعدی و سه بعدی آزاد است.
همه آثار ارسال شده باید در طول 3 سال اخیر خلق شده باشند.
اثر انتخاب شده برای نمایشگاه باید از 1 سپتامبر 2018 تا 31 ژانویه 2019 در دسترس و اختیار برگزارکننده باشند.

≡ آثار غیر قابل قبول

آثاری که با ضوابط مسابقه منطبق نباشند پذیرفته نمی‌شوند و برای نمایشگاه درنظر گرفته نمی‌شوند. موارد زیر نیز پذیرفته نمی‌شوند.
کپی آثار.
آثاری که در ناقض کپی رایت هستند.
آثاری که قبلا در نمایشگاه ارائه شده اند.
کارهایی که حاوی مواد مضر یا سمی هستند، یا در دمای زیر 50 درجه سانتیگراد قابل اشتعال هستند، یا دارای مواد الکتریکی خطرناک هستند.
شرکت در این رقابت برای کارمندان Cumberland Pencil Co, ACCO (UK) Ltd و خانواده آن‌ها و آژانس‌های آن مجاز نیست.
مجددا به هنرمندان یادآوری می‌شود آثار ثبت شده باید همه استانداردهای سلامتی و ایمنی و مقررات آن‌ها را رعایت کرده باشند.

≡ فرآیند گزینش آثاز

تصمیم داوران قطعی است و اعتراضی به آن پذیرفته نمی‌شود. همه آثار بصورت ناشناس داوری می‌شوند و هیچ جدایی بر اساس کشور، ژانر یا سبک و … وجود ندارد.

≡ تحویل و قاب کردن برای هنرمندان بین‌المللی

بعد از گزینش آثار با همه هنرمندان برگزیده با اطالعات کامل تحویل آثار و تاریخ‌ها تماس گرفته می‌شود. هزینه ارسال آثار به و از نمایشگاه بر عهده هنرمند است و هنرمند باید مسئولیت هرگونه مالیات و هزینه واردات آثار را بپردازد. فریم یا نصب آثار، اگر برای ارائه لازم باشد، هم به عهده هنرمند است و باید قبل از تحویل انجام شود. آثاری که نیاز به فریم یا نصب نداشته باشند؛ باید به نحو مطلوبی محافظت شده باشند تا از آسیب دیدن در زمان انتقال در امان باشند. آثار باید دارای نشانه‌های واضح نشان دهنده حالتی که باید آثر به آن شکل نمایش داده شود باشد.

■ تحویل آثار بوسیله پست

آثار باید از 28 آگوست تا 13 سپتامبر 2018 به آدرس زیر تحویل داده شود:
Art Moves of Chelsea, Chelsea Self Storage, Blantyre Street, London, SW10 0EQ
لطفا توجه کنید: ممکن است در ورود آثار به انگلستان، مالیات بر ارزش افزوده به اثر تعلق بگیرد و شرکت Cumberland Pencil Company نباید بعنوان واردکننده اثر معرفی شده باشد. هنرمند باید موافقت کند که هرگونه هزینه وارد شده به The Cumberland Pencil Company به خاطر هرگونه مالیات یا هزینه وارده به آن را که در ارتباط با ورود اثر او با هدف نمایش در نمایشگاه باشد را برعهده بگیرد. توصیه می‌شود که کارها از طریق یک نماینده معتبر برای تحویل ارسال شود. هنرمندان باید اطمینان حاصل کنند که نمایده آن‌ها کاملا از شرایط و مقررات ورود به مسابقه آگاهی دارند. اطلاعات مفید درباره مالیات بر ارزش افزوده و واردات به انگلستان می‌تواند بصورت تلفنی از HMRC به شماره +44 (0) 845 010 9000 دریافت شود. این مرکز از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 6 عصر به وقت منظقه‌ای پاسخگو است. آدرس وبسایت: www.hmrc.gov.uk
بازگشت آثار بعداز نمایشگاه نیز بر عهده هنرمندان است که شامل هر هزینه و وظیفه‌ای است. برگزارکننده تلاش خواهد کرد تا بسته بندی را برای آثار هنرمندان خارج از انگلستان نگهداری کند. به هنرمندان یادآوری می‌شود بطور واضح بر روی بسته بندی اثر خود، نام خودشان را ذکر کنند. شرکت برگزارکننده این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که آثاری را که بعد از نمایشگاه توسط هنرمندان جمع آوری نشود، معدوم کند. هنرمندان تا سه ماه بعد از تاریخ جمع آوری آثار فرصت دارند.

≡ نمایشگاه و جوایز

از همه هنرمندان منتخب برای نمایشگاه دعوت خواهد شد تا در مراسم خصوصی نمایش و اهدای جوایز که در روز 18 سپتامبر 2018 برگزار می‌شود شرکت کنند.
همه جوایز آثار برنده در این روز اهدا می‌شود. مسئولیت اعلام منابع به رسمی کشور شخص برنده درباره مالیات این مبلغ بر عهده خود هنرمند است و این هزینه‌ها بر عهده خود اوست. برگزارکننده رقابت به هیچ وجه هزینه مالیات یا هر وجه دیگری را بابت اهدای جایزه به هنرمند، برعهده نخواهد داشت.
همه هزینه‌های سفر و حضور در نمایشگاه یا نمایش خصوصی آثار بر عهده خود هنرمندان است.

≡ فروش آثار

آثار منتخب نمایشگاه امکان دارد به فروش برسند. برگزارکننده چهل درصد مبلغ فروش به اضافه مالیات را از مبلغ دریافتی بابت فروش در نمایشگاه و یا فروش در اثر نمایش در این نمایشگاه و یا وبسایت بر می‌دارد.
هنرمند باید مطمئن شود در قیمت فروش، کمیسیون و در صورت لزوم مالیات را لحاظ کرده باشد. هنرمندانی که برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده اند، باید مطمئن شوند شماره مالیاتی خودشان را در فرم ثبت نام وارد کرده اند.
برای اطلاع به عموم درباره اینکه یک اثر فروخته شده است، یک نقطه قرمز رنگ روی تصویر آن درج می‌شود. برگزارکننده پیشنهاد رسمی فروش را از طریق ایمیل برای هنرمند ارسال می‌کند. در ایمیل، خلاصه‌ای از جزئیات معامله ذکر می‌شود. نقش برگزارکننده منحصرا انتقال پیشنهاد خریدار به هنرمند است. برگزارکننده بعنوان نماینده یا شریک هنرمند عمل نمی‌کند و اجازه مذاکره یا تأثیرگزاری در نتیجه فروش اثر را ندارد.

≡ بازگشت آثار

در طول هر نمایشگاه با هنرمند از طریق برگزارکننده تماس گرفته می‌شود تا برای جمع آوری یا برگرداندن اثر فروخته نشده مذاکره انجام شود. یادآوری می‌شود هنرمندان بین‌المللی مسئول تأمین هزینه بازگشت آثارشان شامل هرگونه هزینه گمرکی یا صادرات هستند. هر اثری که توسط هنرمند جمع آوری نشود مشمول هزینه نگهداری خواهد بود. برگزارکننده این حق را دارد تا آثاری را که بعد از نمایشگاه توسط هنرمندان جمع آوری نشده باشد یا هنرمند تلاشی برای جمع آوری آن تا سه ماه بعد از تاریخ جمع آوری نکرده باشد، از بین ببرد.

≡ سلب مسئولیت

اگرچه برگزارکننده باید از موجه‌ترین شرایط برای نگهداری آثار استفاده کند، اما هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب، فقدان یا تخریب بر عهده ندارد؛ مگر اینکه آن مشکل مستقیما نتیجه غفلت شرکت برگزارکننده باشد. مسئولیت ماری برگزارکننده در قبال اثر بیشتر از ارزش ذکر شده در فرم ثبت نام اثر و در صورتیکه ذکر نشده باشد، ارزش ارزیابی داوران مستقل انتخاب شده توسط شرکت نخواهد بود.
اکیدا توصیه می‌شود هنرمندان اثر خود را تحت پوشش یک شرکت معتبر بیمه‌ای قرار بدهند.

≡ رد آثار

برگزارکننده حق رد یا خارج کردن هر اثر را به هر دلیلی از نمایشگاه دارد.

≡ عکاسی و کپی رایت

هر شرکت کننده با شرکت در مسابقه تأیید می‌کند که تمام حقوق مالکیت معنوی را برای خودش نگه می‌دارد.
هنرمند حق عکاسی از اثر و بازتولید آن را با اهداف تبلیغ نمایشگاه به برگزارکننده می‌دهد. این موارد می‌تواند شامل کاتالوگ، نشریات و مجلات، وبسایت و همه موارد اینجنینی باشد. حق مالکیت معنوی همه آثار در اختیار هنرمند باقی می‌ماند. هرگونه ارجاع درج شده بعنوان کپی رایت به هنرمند اشاره خواهد کرد.

≡ حفاظت از داده ها

برگزارکننده اطلاعات شخصی هنرمند را که در فرم ثبت نام درج کرده است،؛ بطور محرمانه نگه می‌دارد. این اطلاعات تنها برای استفاده در مدیریت این رویداد استفاده می‌شود و هرگز به شخص ثالث یا درگیر در این نمایشگاه داده نمی‌شود.

≡ توافق نامه با شرایط ثبت نام

با ورود به این مسابقه، هنرمندان تأیید می‌کنند که با تمام شریط بالا موافق هستند.

[/restrict]

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR