اطلاعیه فراخوان جشنواره تار و سه تار «دراب»

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان جشنواره تار و سه تار «دراب» توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتشر شد.

■ مهلت: 31 اَمرداد 1396 ■

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ هدف از برگزاری جشنواره تار و سه تار «دراب» این است که هنرمندان در فضایی متفاوت و جذاب به رقابت کیفی بپردازند و برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال اجرا می‌شود.

شرایط شرکت در مسابقه به این شرح است؛ زمان اجرای هر نوازنده در مسابقه پنج دقیقه و حداکثر هفت دقیقه است، انتخاب قطعات برای اجرای بخش مسابقه آزاد بوده و پیشنهاد می‌شود قطعاتی با تکنیک‌های مختلف انتخاب شود تا هنر نوازندگی مشخص شود. شرکت‌کنندگان در دو بخش نوجوان و بزرگسال تفکیک می‌شوند و رقابت می‌کنند، بدین تربیت که تا سن 15 سال تمام در رده سنی نوجوان و بالای 15 سال، در رده سنی بزرگسال دسته‌بندی می‌شوند. تمامی سبک‌ها و تکنیک‌های نوازندگی، صرف نظر از مکتب نوازندگی آنان ارزیابی می‌شود، روزهای مسابقه ساز تار و سه تار به صورت مجزا برگزار خواهد شد. به برگزیدگان اول تا سوم این جشنواره در هر دو رده سنی علاوه بر اهدای لوح و تندیس جشنواره، جوایز نقدی ارزنده تعلق خواهد گرفت.

برای شرکت در بخش مسابقه جشنواره، متقاضی باید نمونه نوازندگی خود را به صورت فیلم (کیفیت مطلوب) با زمان سه تا پنج دقیقه به جشنواره ارسال کند. از علاقه‌مندانی که تمایل به شرکت در جشنواره «دراب» دارند دعوت می‌شود فیلم نمونه اثر نوازندگی و تصویر کارت ملی خود را تا تاریخ 31 اَمرداد به نشانی @jashnvarehdorrab ارسال کنند.

کیفیت فیلم‌های ارسالی در حد گوشی‌های همراه قابل قبول است. شماره تلفن‌های 66231119 و 66304171 دبیرخانه جشنواره در ساعت‌های اداری پاسخ گوی پرسش‌های علاقه‌مندان خواهد بود.

اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره در پنج‌شنبه 16 شهریور در سالن همایش‌های فرهنگی هنری بهاران برگزار می‌شود.

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR