نمایشگاه انتقال پیام اندی وارهول

شناخت مردی که دنیای هنر مدرن را تغییر داد. نمایشگاه «انتقال پیام اندی وارهول» بالغ بر صد اثر هنری از یکی از با نفوذ ترین، بحث برانگیزترین و در عین حال بدنام‌ترین هنرمندان قرن بیستم را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه ارائه‌ای بود از بینشی نو از وسعت فکر نهفته در فعالیت‌های هنری اندی وارهول، فلسفه فکری وی و همچنین معانی اجتماعی، سیاسی و زیبا شناسانه مندرج در فعالیت‌های پیشگامانه او.

وارهول معتقد بود هنر متعلق به همگان است و این امر از اعتقاد دموکراتیک وی نشات می‌گرفت. نمایشگاه« انتقال پیام اندی وارهول»  پژوهشی است بر چگونگی بهره‌مندی یک هنرمند از رسانه‌هاى جمعى زمانه خود از جمله چاپ و نشر، فیلم، موسیقی و رادیو برای رساندن افکار و انگاره‌های خود به خیل عظیم مردم. در این راستا وارهول به صورت افراط گونه‌ای سعی در بازتعریف راه‌های دسترسی به فرهنگ و هنر نمود و سعی کرد ذهنیت و تصور سنتی  از «کم فرهنگ بودن» و یا «با فرهنگ بودن» را به چالش بکشد.

وارهول در آرزوی ساخت جامعه‌ای هنری، در زمینه‌های مختلف از جمله هنر، رسانه، مد و شهرت (fashion and celebrity) فعالیت نمود. از آثار برجسته این نمایشگاه می‌توان به نقاشی‌هایی از جمله Marilyn Diptych-1962، Dance Diagram-1962 و Do It Yourself-1962 اشاره کرد. این آثار در کنار دیگر آثار وارهول از جمله تبلیغات تلوزیونی وی، تصویر سازی‌های مد برای مجلات ووگ (Vogue) و  هارپربازار (Harper’s Bazaar)، پوستر‌های کنسرت طراحی شده توسط او، شو‌های تلوزیونی و نمایش خیره کننده‌ای از مجله «مصاحبه» (نام مجله‌ای که در سال 1969 توسط وارهول تاسیس شد- Interview Magazine ) به نمایش در آمد.

این نمایشگاه از 7 نوامبر 2014 تا 8 فوریه 2015 در موزه تیت دایر بود.

 

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR