اطلاعیه فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان توسط مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

■ مهلت: 23 اَمرداد 1396 ■

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، به منظور رقابت در عرصه خلاقیت‌های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی، تربیت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس، در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از تاریخ 20 تا 23 شهریور ماه 1396 در شهرستان کرمان، برگزار می‌نماید.

شورای سیاستگذاری:
رئیس شورا: مجید ملانوروزی

اعضای شورا: محمدعلی بنی اسدی، صداقت جباری، عبدالرحیم سیاهکارزاده، رضوان صادق زاده و احمد وکیلی

دبیر جشنواره: رضوان صادق زاده

دبیر اجرایی: عبدالرحیم سیاهکارزاده

مقررات و شرایط ثبت نام:

انتظار می‌رود اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کلیه اعضاء انجمن هنرهای تجسمی، هنرجویان هنرستان‌های هنرهای تجسمی، آموزشگاه‌های آزاد، دانشکده‌های هنر و عموم هنرجویان علاقمند، از طریق رسانه‌های گروهی، به ویژه سایت www.yafestival.ir و رسانه‌های استانی از آخرین اخبار جشنواره و کم و کیف برگزاری جشنواره سراسری کشور مطلع شده و حائزین شرایط را جهت شرکت در جشنواره ترغیب نمایند.

رشته‌های هنری جشنواره: ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم (آهن، گچ، گل و سفال)، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون، چهره)، نقاشی، نگارگری(نگارگری، گل و مرغ، تذهیب) و هنر جدید( ویدیو آرت، چیدمان و …)

برگزاری جشنواره، شامل دو مرحله می‌باشد: 1٫ ثبت نام هنرمندان در سایت 2٫ اجرای کارگاهی پذیرفته شدگان در زمان برگزاری

1- متولدین تاریخ یک فروردین 1372 تا تاریخ سی اسفند 1381، حائز شرایط سنی شرکت در جشنواره خواهند بود.

2- کلیه داوطلبین در مرحله ثبت نام می‌بایست تصویر کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه خود را به همراه آثار در سایت، ثبت نمایند.

3- هر متقاضی می‌تواند حداقل 3 و حداکثر 6 اثر خود را فقط در یکی از رشته‌های یاد شده جشنواره، از طریق سایت ارسال نماید. موضوع آثار، اندازه و تکنیک، در مرحله اول (ثبت نام و ارسال آثار به سایت)، آزاد می‌باشد. حجم هر فایل ارسالی می‌بایست حداقل یک و حداکثر 4 مگابیت باشد.

4- الزاماً کلیه داوطلبین و هنرجویان متقاضی، حداکثر تا دوشنبه 23 اَمرداد، از طریق ارسال اینترنتی نمونه آثار و ثبت نام در سایت www.yafestival.ir در مرحله انتخابی شرکت خواهند کرد.

5- ستاد جشنواره از ادامه حضور شرکت کنندگانی که به قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی عمل ننمایند، جلوگیری خواهد کرد.

6- کلیه گروه‌های هنری انتخاب شده لازم است به گونه‌ای سازماندهی شوند که راس تاریخ مقرر، خود را به ستاد جشنواره واقع در شهرستان کرمان، معرفی نمایند.

7- ستاد جشنواره تعهدی در قبال حضور قبل از موعد و یا بعد از جشنواره نسبت به گروه‌ها و افراد خارج از فهرست مقرر نخواهد داشت.

8- در صورت به حد نصاب نرسیدن ثبت نام هنرمندان در هر یک از رشته‌ها و یا گرایش‌های مندرج در فراخوان، دبیر جشنواره می‌تواند نسبت به حذف آن در تمامی طول برگزاری جشنواره اقدام نماید.

مقررات اجرای کارگاه:

این جشنواره فرصت مناسبی برای طرح مباحث نوین و ارائه مبادله تجربیات جدید در باب هنرهای تجسمی به وجود خواهد آورد. هنرجویان شرکت کننده در طول جشنواره در کارگاه‌های تخصصی به صورت رقابتی شرکت نموده و در پایان، نفرات برگزیده توسط هیأت داوران معرفی می‌شوند. با توجه به ماهیت رقابتی جشنواره، تم یا موضوعات پیشنهادی جشنواره همزمان با شروع کارگاه‌ها و متناسب با رشته‌های مختلف از طریق دبیر هنری و استادان مربوطه اعلام خواهد شد.

1- پذیرفته شدگان می‌بایست همراه با اصل کارت ملی و یا شناسنامه، در جشنواره حاضر شوند.

2- هنرمندان بر اساس فهرست نهایی اعلام شده، در کارگاه‌ها شرکت کرده و اجازه جایگزینی و جابجایی در سایر رشته‌های جشنواره را نخواهند داشت.

3- حضور همراه برای هیچ یک از داوطلبان اعم از زن یا مرد، پذیرفته نخواهد شد.

4- مخارج ایاب و ذهاب بر عهده هنرمندان و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های اعزام کننده بوده و ستاد جشنواره در این ارتباط هیچ هزینه‌ای را تقبل نمی‌کند.

5- داوطلب در طول مدت شرکت در جشنواره کاملاً در اختیار برنامه‌های ستاد جشنواره بوده و بنابر این امکان دیدارهای خصوصی و یا پرداختن به برنامه‌های شخصی وجود نخواهد داشت، هم چنین در طول این مدت گروه‌های اعزامی و میهمانان ستاد ملزم به هماهنگی کامل با برنامه‌های اعلام شده هستند.

6- کارگاه آزمون هنرمندان شرکت کننده طی برنامه عملی برای کلیه رشته‌ها در 2 روز کامل در فضاهای پیش بینی شده برگزار و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

7- کلیه آثار خلق شده در اختیار دبیرخانه قرار خواهد گرفت و دبیرخانه مجاز به بهره برداری از آثار خلق شده خواهد بود و در صورت لزوم در مراکز استانی به نمایش گذاشته خواهد شد.

8- داوطلبین شرکت کننده در جشنواره به همراه کلیه ابزار کار و لوازم ضروری کارگاهی خود، در برنامه سنجش خلاقیت و تولید اثر هنری شرکت خواهند کرد. هنرجویان رشته‌های گرافیک، تصویرسازی و کاریکاتور، چنانچه با کامپیوتر خلق اثر می‌نمایند، همراه داشتن لپ تاپ شخصی ضروری می‌باشد.

9- ستاد جشنواره نسبت به تهیه و در اختیار قرار دادن لوازم مورد نیاز هنرمندان مدعو در حد مقدورات اقدام خواهد نمود. (توضیح: بوم نقاشی به ابعاد 90*90 و 80*100، مقوای رشته نگارگری به ابعاد 35*25 و 50*40 و مقادیر محدودی مواد مورد نیاز کارگاه حجم و سفال در محل کارگاه توزیع خواهد شد.)

10- تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده برحسب موضوع، به عهده دبیر هنری جشنواره خواهد بود.

11- ستاد جشنواره انتظار دارد همه شرکت کنندگان برابر موازین و شئونات اسلامی متعارف رفتار نموده و مقررات جشنواره را به طور دقیق مراعات نمایند. در صورت عدم رعایت مقررات، جشنواره مجاز به عدم پذیرش افراد و تادیه خسارات خواهد بود.

جوایز:
در هر رشته، به 3 نفر برتر (بدون رتبه بندی) مبلغ 25 میلیون ریال و لوح افتخار اهدا خواهد شد.

به کلیه شرکت کنندگان در جشنواره، گواهی شرکت اعطا خواهد شد.

گاه شمار جشنواره:

1- اعلام فراخوان، شروع ثبت نام و ارسال آثار از طریق سایت: دوشنبه 18 اردیبهشت

2- آخرین مهلت ثبت نام در سایت: دوشنبه 23 اَمرداد

3- داوری آثار ارسالی و انتخاب راه یافتگان نهایی به جشنواره: از شنبه 28 اَمرداد تا سه شنبه 31 اَمرداد

4- اعلام اسامی پذیرفته شدگان: شنبه 4 شهریور

5- حضور پذیرفته شدگان در محل جشنواره: دوشنبه 20 شهریور

6- افتتاحیه جشنواره: دوشنبه 20 شهریور (ساعت 17)

7- شروع و پایان کارگاه ها: از ساعت 9 سه شنبه 21 شهریور تا ساعت 18 چهارشنبه 22 شهریور

8- اختتامیه جشنواره: پنجشنبه 23 شهریور (ساعت 17)

آدرس و شماره تماس دبیرخانه جشنواره:

تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، روبه روی پارک لاله، کوچه شهید صدوقی، پلاک 17

کد پستی: 1418693541

تلفن: 66946910 – 66946911

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR