اطلاعیه فراخوان بیست و پنجمین مسابقه سالانه بین‌المللی تصویرسازی Spectrum

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان بیست و پنجمین مسابقه سالانه بین‌المللی تصویرسازی Spectrum منتشر شد.

■ مهلت: 5 بهمن 1396 ■

از همه هنرمندان حرفه‌ای و آماتور، مدیران هنری، ناشران و دانشجویان سراسر جهان دعوت می‌شود تا در این روبداد شرکت کنند.
موضوع

همه آثار هنری با هنه مواد و ابزارها که موضوعات داستان‌های علمی و تخیلی، فانتزی، ترس و سورئال را نمایش بدهند واجد شرایط حضور در این رقابت هستند. هنرهای فانتزی می‌توانند بطور مشهود یا مبهم، سنتی یا خارج از دیوار، نقاشی، مجسمه، دیجیتالی یا عکاسی شده باشند و هیچ ممنوعیتی در روش خلق آثار وجود ندارد و هیچ قانون ثابتی که بگوید یک اثر واجد شرایط است، در حالیکه اثر دیگر واجد شرایط نیست وجود ندارد. خلاقیت و مهایت مهمترین موارد هستند. آثار منتخب داوران بصورت تمام رنگی چاپ می‌شوند و در سالانه Spectrum نمایش داده می‌شوند.
شرایط آثار

همه آثار منتشر شده یا منتشر نشده می‌توانند در این رقابت شرکت کنند. آثار باید در سال 2017 تولید شده باشند یا برای اولین بار نمایش داده شده باشند.

[restrict paid=true] اصول اولیه

اصل آثار را برای داوری ارسال نکنید: موارد ارسال شده برای داوری بازگردانده نمی‌شوند. هیئت داوران کارها را از میان آثار ارسال شده برای شرکت در مسابقه سالانه «Spectrum» انتخاب می‌کنند. ارسال اثر برای مسابقه تضمین کننده قرارگیری آن در کتاب مسابقه نیست. اگر اثر شما پذیرفته شود، برای شرکت در مسابقه سالانه باید یک فایل با کیفیت قابل تکثیر (400dpi، TIFF، با ابعاد 9 اینچ عرض و 12 اینچ طول) قابل ارائه داشته باشید. عدم ارائه این فایل در تاریخ مقرر اعلام شده از طریق ایمیل تأیید پذیرش، سبب مردود شدن آن از قرارگیری در کتاب خواهد شد.

هزینه‌های ثبت نام باید پرداخت شوند و فرم‌های ثبت نام بطور خوانا تکمیل شوند. اطلاعات مورد نیاز برای کتاب و نیز مکاتبات از این فرم‌ها استخراج خواهد شد. کسی که اثر را ارسال می‌کند، تضمیم می‌کند که مالک حق نشر اثر است یا اجازه آن را از مالک اصلی برای شرکت در مسابقه و همچنین چاپ در کتاب سالانه و نیز معرفی این رویداد را دارد. هیچ حق دیگری چه برای چاپ فیزیکی و چه دیجیتالی به Spectrum داده نمی‌شود و کپی رایت متعلق به شرکت کننده صاحب آن در مسابقه باقی خواهد ماند.
هزینه‌های ثبت نام

یک برگ فرم «B» و هزینه‌های ثبت نام باید در بسته نهایی ثبت نام شما وجود داشته باشد. یک برگ فرم «B» باید به پشت هر یک از آثار چسبانده شده باشد، اما تنها یک فرم «A» باید به همراه آثار هر شرکت کننده ارسال شود.
هزینه ثبت نام تک اثر برای هر کدام 20دلار است.
هزینه ثبت نام مجموعه آثار شامل حداکثر 5 تصویر مرتبط 40دلار است. توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام مجموعه آثار تنها شامل کاهش قیمت برای آثار مرتبط است. بعنوان مثال تصاویر چندگانه طراحی شده برای یک کتاب، آثار ارائه شده در یک کمپین تبلیغاتی، صفحاتی از یک داستان کمیک، اثاری برای یک نمایشگاه موضوعی و امثال آن‌ها). هیئت داوران هر اثری را که به نظر آن‌ها دارای ارزش باشد انتخاب می‌کند و موظف به انتخاب همه آثار یک مجموعه نیست.
همه چک‌ها باید برای Flesk Publications قابل نقد شدن باشند. هزینه‌های ثبت نام همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی می‌تواند از طریق Visa، American Express، MasterCard و یا کارت پرداخت بانکی (bank debit card) بوسیله ارائه اطلاعات مقتضی (شماره کارت، تاریخ انقضا، امضا و …) در نقطه طراحی شده در فرم ثبت نام آنلاین قابل ارائه باشد. آدرس صورت حساب دارنده کارت (The billing address of the cardholder) باید در فرم ثبت شود. انتقال وجه بانکی و یا چک‌های خارجی واریز هزینه پذیرفته نمی‌شود.
هیچ هزینه اضافه‌ای غیر از موارد بالا دریافت نمی‌شود.

مهلت دریافت آثار

مهر پستی ارسال آثار و تاریح پرداخت هزینه‌های ثبت نام باید قبل از تاریخ 25 ژانویه 2018 | 5 بهمن 1396 ثبت شده باشد. در بسته ارسالی باید همه فرم‌ها و تصاویر و مدارک مورد نیاز وجود داشته باشد.
آثار باید به آدرس زیر ارسال شوند:
Flesk Publications/Spectrum Fantastic Art, 2871 Mission Street, Santa Cruz, CA 95060, U.S.A.
برای بسته‌های ارسال شده از طریق Express Mail, UPS, Federal Express, etc، لطفا چک باکس «No Signature Required» را تیک بزنید.
داوری به فاصله کوتاهی بعد از تاریخ فوق آغاز می‌شود.
درصورت داشتن سوال با شماره تلفن 4082062346 یا ایمیل info@spectrumfantasticart.com تماس بگیرید.

اطلاع رسانی آثار برگزیده

فقط به شرکت کنندگانی که آثار آن‌ها توسط هیئت داوران انتخاب شده باشد، در ماه آوریل سال 2018 و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود و اطلاعات اضافی مربوط به موارد مورد نیاز برای ارائه در کتاب ارسال می‌شود. لیستی از آثار برگزیده نیز در وبسایت سالانه به آدرس www.spectrumfantasticart.com ارائه خواهد شد. لطفا قبل از تماس با ما، این لیست را چک کنید که اسم شما در آن قرار دارد یا نه. به شرکت کنندگانی که آثار آن‌ها پذیرفته نشده باشد، ایمیل ارسال نمی‌شود: تنها اسامی هنرمندانی که اثر آن‌ها توسط داوران انتخاب شده باشد در لیست مذکور قرار خواهد داشت و تنها برای آن‌ها ایمیل ارسال می‌شود.
بخش‌ها / کد ها

آثار ارسالی در 8 بخش اصلی قرار می‌گیرند. داوران هر بخش را بی طرفانه بررسی می‌کنند و قصد و هدف اثر را در داوری مد نظر خواهند داشت. سیاه و سفید، آثار دارای رنگ‌های محدود و آثار کاملا رنگی بطور یکسان ارزیابی می‌شوند. هر هنرمند شخصا مسئول تعیین بخش مناسب برای داری اثر خود از طریق نوشتن یکی از کدهای زیر در باکسی که به این منظور در فرم «B» طراحی شده، می‌باشد. اطلاعات هر فرم ثبت نام باید بطور کامل ثبت شود. یک فرم «A» برای هر شرکت کننده و یک فرم «B» برای هر اثر باید تکمیل شود. اطلاعات باید بطور کامل و خوانا درج شوند. اگر مطئن نیستید که کدام بخش برای شما مناسب است؛ سوال کنید.
تبلیغات / Advertising

برای تک اثر‌ها، کد « A/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « A/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: مجلات و روزنامه ها؛ پوسترهای فیلم، مجموعه‌های تلویزیونی و انتشارات؛ بسته بندی برای محصولات ویدئویی یا موسیقی؛ و آثار هنری تولید شده برای بروشورها، بیل بردها یا جعبه‌های ارائه محصول (POP displays). برای مورد آخر این تصاویر را ببینید.

کتاب / Book

برای تک اثر‌ها، کد « B/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « B/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری ارائه شده در داخل یا روی جلد کتاب‌ها از جمله کتاب‌های کودک. کتاب‌های ناقص بعنوان یک اثر تک مورد داوری قرار می‌گیرند، آثار مختلف از یک کتاب باید بصورت مجموعه شرکت داده شوند.

کمیک، داستان‌های مصور / Comics, Graphic Nivels

برای تک اثر‌ها، کد « C/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « C/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: جلد یا صفحات مجزا از کتاب‌های کمیک یا داستان‌های مصور کودکان یا بزرگسالان. کمیک‌هایی که کامل نباشند بعنوان یک اثر داوری می‌شوند. از ارسال آثاری که کاراکترهای آن‌ها

هنر مفهومی/ Concept Art

برای تک اثر‌ها، کد « CA/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « CA/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: برنامه‌های تلویزیونی، تئاتر یا بازی‌های ویدئویی. از ارسال آثاری که تحت پوشش قانون حفاظت از حقوق معنوی قرار دارند بدون اجازه مالک قانونی آن‌ها خودداری کنید. آثاری که دو سال از تاریخ عرضه نسخه رسمی آن‌ها تا زمان مقرر شده برای فرآیند ثبت نام گذشته باشد می‌توانند در مسابقه شرکت کنند.

آثار حجمی / Dimensional

برای تک اثر‌ها، کد « D/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « D/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: مجسمه‌های ساخته شده برای کیت‌های مدل، مطبوعاتی، مجموعه‌ای و هنرهای زیبا. حداکثر سه عکس از یک اثر (دو عکس باید جزئیات را نمایش بدهد) می‌تواند بدون پرداخت هزینه اضافه ارسال شود.

آثار حجمی / Dimensional

برای تک اثر‌ها، کد « E/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « E/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: همه آثار هنری ارائه شده در مجلات یا روزنامه‌ها، شامل هنر نقطه گذاری (spot art)، آثار سیاسی یا طنزآمیز، یا در خبرهای تلویزیونی یا برنامه‌های مجلات.

موسسات/Institutional

برای تک اثر‌ها، کد « I/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « I/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری ارائه شده در ارتباط با اطلاعیه‌ها، گزارش‌های سالانه، تقویم‌ها، کارت‌های تبریک، چاپ‌ها، پورتفولیوها، پوسترها، صفحات، گرافیک وبسایت، مجموعه‌ها، کتاب‌های راهنمای تبلیغاتی یا پست‌های معرفی شخصی (self-promotion mailers) و هر نوع دیگر که بطور واضح در سایر بخش‌ها قرار نمی‌گیرد.

آثار منتشر نشده/Unpublished

برای تک اثر‌ها، کد « U/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « U/2 » را درج کنید.
آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری خلق شده برای پورتفولیو، کارهای دانشجویی، نمایشگاه‌ها، مطالعات تجربی، کارهای ذهنی (speculative assignments) و پروژه‌های در حال اجرا برای پروژه‌هایی که در آینده منتشر می‌شوند.

راهنمای ثبت نام
ارسال آثار چاپی

آثار چاپی، ورقه‌ها، چاپ‌های عکس رنگی، کپی‌های واضح، بریده جراید، پرینت‌های لیزری یا سایر موارد با رزولوشن بالا و آثار کامپیوتری را برای بررسی ارسال کنید. اگرچه همه ابعاد پذیرفته می‌شود حداقل ابعاد‌های پیشنهاد شده 8٫5 در 11 اینچ و حداکثر ابعاد 12 در 18 اینچ است. آثار هنری اصلی، اسلاید و ورقه‌های شفاف پذیرفته نمی‌شوند. کتاب‌های کامل، کمیک‌ها، داستان‌های گرافیکی یا مقالات را در بخش تک اثر ارسال نکنید. یک فرم «A» برای ثبت نام لازم است و پشت هر یک از آثار یک فرم «B» بچسبانید. اطلاعات مورد نیاز برای سالانه از موارد ذکر شده در فرم‌های A و B استخراج می‌شود.

ارسال آثار دیجیتالی

صفحه آنلاین Spectrum را برای ارسال آنلاین فایل‌های دیجیتالی خودتان مشاهده کنید.

بیست و پنجمین کتاب سالانه Spectrum

هر یک از آثار پذیرفته شده بصورت تمام رنگی و با اطلاعات کامل در کتاب سالانه Spectrum چاپ خواهد شد؛ اطلاعات تماس هر یک از هنرمندان یا نماینده آن‌ها در بخش فهرست هنرمندان ارائه می‌شود. شخصی که یک اثر پذیرفته شده را ارسال کرده باشد یک نسخه افتخاری از کتاب سالانه را دریافت خواهد کرد. هنرمندان خارجی باید هزینه پست را پرداخت کنند. نسخه‌های بیشتر با دریافت تخفیف قابل خریداری هستند.

[/restrict]

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR