اطلاعیه فراخوان جشنواره عکس، کارتون و کاریکاتور حوزه تولید مثل تکتا

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان جشنواره عکس، کارتون و کاریکاتور حوزه تولید مثل تکتا توسط انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران منتشر شد.

■ مهلت: 20 اردیبهشت 1396 ■

هر انسان با تولد خود یاد آور معجزه خلقت و لمس ذات لایتناهی خداوند است، فرآیندی که از ابتدای شکل گیری تا لحظه تولد آنچنان رمز آلود و پیچیده است که بشر طی قرن‌ها برای آن افسانه‌ها ساخت و اسطوره‌ها خلق کرد، تا شاید بتواند برای این معجزه بزرگ دلایلی بسازد و آن را به زبان خویش ساده کند.

تحقیق و تفکر در باب حل معمای خلقت از دیرباز همواره یکی از مراحل رشد و تکامل بشری بوده، آنچنان که از آثار اولیه بشر متفکر بجا مانده نمادهای باروری و آفرینش همچون ونوس ویلندورف می‌باشد تا به آیندگان یاد آور شود همه چیز بر محوریت خلقت نوع بشر بی مثال است که به حق شایسته لقب تکتاست.

با رشد علم و شکل گیری تحقیقات علمی، بشر توانست از مرز حدس و گمان گذشته و در مورد فرآیند خلقت کسب علم کند تا دلایل و روند علمی آن را دریابد و آنچنان پیش رفت که امروزه شاهد درمان بیماری‌های ناباروری توسط علوم و تکنولوژی پیشرفته هستیم که حاصل تلاش فراوان دانشمندان و محققین حوزه تولید مثل است، و حال که بیشتر می‌دانیم بیشتر حیران مانده ایم در پیچیدگی این خلق شگرف، پس حمد و سپاس خداوند یکتا را می‌گوییم از برای رحمت حضور و علمی که به ما آموخت.

همزمان با سومین جشنواره برترین‌های حوزه تولید مثل، انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران، اولین جشنواره عکس، کارتون و کاریکاتور (تکتا) را با نگاهی نو به این حوزه در راستای حمایت و نزدیک سازی جامعه هنری و علمی به موضوع تولید مثل و جمعیت برگزار می‌نماید تا مخاطب را هر چه بیشتر با شگفتی‌های علمی، اجتماعی و هنری آن آشنا سازد که گامی‌باشد برای درک بهتر آن به زبان تصویر.

برگزار کننده جشنواره

انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران

مسئولین جشنواره

رئیس: دکتر محمد مهدی آخوندی
دبیر : امیرحسین کیارستمی
دبیر اجرایی: سروش جوادیان

حامیان جشنواره

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی
IVFrc – مرکز اطلاع رسانی تحقیقات IVF

موضوع جشنواره

جلوه‌های علمی خلقت
ناباروری
مشکلات درمان
باروری سالم
حضور فرزند در زندگی

بخش‌های جشنواره

بخش اول: عمومی
در این بخش توجه خاص هنرمندان به موضوع ناباروری، باروری، باروری سالم، توسعه تکنولوژی درمان ناباروری، مشکلات درمان، نگاهی حمایتی به زوجین نابارور و همچنین جلوه حضور فرزند در زندگی می‌تواند آگاهی بخش باشد. نگاه هنرمند می‌تواند به سمت موضوعات مختلف علمی، اجتماعی، درمانی و فرهنگی در قالب‌های مختلف مستند، خلاقه، کارتون و کاریکاتور باشد تا با در اختیار داشتن این امکان جامعه علمی، اجتماعی و سیاسی را با ابعاد مختلف این موضوعات بیشتر آشنا و نزدیک نماید.
بخش دوم: تخصصی
این بخش ویژه متخصصین و دست اندر کاران حوزه تولید مثل است تا با ثبت و ارائه تصاویر علمی، اختصاصی و مرتبط از موقعیتی شگفت انگیز (میکروسکوپی یا ماکروسکوپی)، صحنه‌های زیبای خلقت را به نمایش بگذارند و با توجه به اصول زیبایی شناسانه، مردم و متخصصین را با دنیای خاص، جذاب و زیبای سلولی و مولکولی تولید مثل آشنا نمایند.
گفتنی است این بخش توسط داوران ویژه بخش علمی مورد ارزیابی و انتخاب قرار خواهد گرفت.

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR