اطلاعیه فراخوان اجرای عمومی نمایش در مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران (نیمه دوم سال 1396)

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان اجرای عمومی نمایش در مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران (نیمه دوم سال 1396) منتشر شد.

■ مهلت: 27 اردیبهشت 1396 ■

مرکز تئاتر مولوی وابسته به اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، با افتخار آمادگی مجدد خود را جهت دریافت پیشنهادات اجرای عمومی نمایش‌های هنرمندان دانشگاهی برای اجرا در نیمه دوم سال 1396 اعلام می‌دارد. این مرکز از تمامی دانشجویان، اساتید و هنرمندان عرصه تئاتر دانشگاهی که پس از بازگشایی مجدد تئاتر مولوی و در طول یکسال گذشته با مشارکت در برنامه‌های متنوع علمی، آموزشی و هنری این مجموعه؛ رونق و پویایی این مجموعه فرهنگی را رقم زدند، سپاسگزاری کرده و امید آن است تا با حضور مستمر و تاثیرگذار هنرمندان و جوانان خالق دانشگاهی در این تالار پرقدمت؛ گامی بلند در تعالی هنر نمایش برداشته شود.

علاقمندان به اجرا در مرکز تئاتر مولوی می‌توانند با تکمیل فرم بصورت پی.دی.اف و ارائه مستندات به آدرس ایمیل زیر به صورت رسمی درخواست خود را برای اجرا در نیمه دوم سال 1396 ثبت کنند. application.molavi@gmail.com

امید آنکه در سایه الطاف خدای بلندمرتبه و با همراهی و مشارکت دانشجویان عزیز، استادان گرامی و هنرمندان فرهیخته نمایش کشور، بسترهای الزم برای ارائه شایسته حوزه‌های مختلف تئاتر دانشگاهی فراهم آمده و با عنایت و حمایت متولیان و مسئولان فرهنگی و آموزشی کشور، چشم اندازی روشن و هدفمند در اعتلای هنر تئاتر در ایران اسلامی؛ خاصه تئاتر دانشگاهی ترسیم گردد. اولویت ها:

_ توجه به مفاهیم ارزشمند فرهنگ ایرانی-اسلامی

_ بهره گیری از جلوه‌های هنری ادبیات کهن، ادبیات معاصر، تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی

_ توجه و تحقیق در مسائل و روابط اجتماعی و پاسداشت ارزش‌های اخلاقی

_ توجه و نگاه مدبرانه به مسائل، موضوعات و دغدغه‌های نسل جوان و خصوصا دانشجویان

_ توجه و تدقیق در موضوعات مربوط به جهان معاصر و انسان امروز بویژه نفی خشونت، افراطی گری، تروریسم، کشتار و تاکید بر ارزش‌های اخالقی مشترک در فرهنگ‌ها و توجه به افق‌های صلح و آرامش در جهان

_توجه به فرهنگ مقاومتی بویژه در حوزه‌های اقتصادی

_ توجه به شیوه‌های نمایش ایرانی و زمینه‌های بومی هنر نمایش در ایران

_ اقتباس از متون ارزشمند ایران و جهان

_ ارائه شیوه‌های خلاقه و علمی در اجرا و استفاده از آموزه‌های نظری دانشگاه ها

شرایط عمومی:

_ کلیه هنرمندان دانشگاهی علاقمند به اجرا در این مرکز حداکثر تا تاریخ 96/2/27 می‌توانند از طریق آدرس ایمیل ذکر شده، نمایشنامه مورد نظر و مستندات و فرم تکمیل شده درخواست اجرا را به صورت pdf ارسال نموده و یا به صورت مراجعه حضوری (یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 66 تا 61) مراحل ثبت درخواست خود را انجام دهند.

_ نتیجه بررسی اولیه درخواست‌ها در نیمه دوم خرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد. یادآوری می‌شود، تایید قطعی هر اجرا و ثبت آن در جدول برنامه‌های نیمه دوم سال 1396، پس از بازبینی اثر بصورت حضوری و یا از طریق مشاهده فیلم نمایش صورت خواهد گرفت.

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR