اطلاعیه فراخوان پانزدهمین مسابقه بین‌المللی عکس نشریه اسمیتسونیان | Smithsonian

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان پانزدهمین مسابقه بین‌المللی عکس نشریه اسمیتسونیان | Smithsonianl منتشر شد.

■ مهلت: 9 آذر 1396 ■

این رقابت بصورت سالانه برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است.
عکس‌های ارسالی باید بعد از 11 دی 1393 ثبت شده باشند.
شرکت کنندگان باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشند.
ارسال اثر برای این مسابقه به معنی پذیرش قوانین آن است.

هزینه ثبت نام

شرکت در این مسابقه رایگان است.
بخش‌های مسابقه

دنیای طبیعت
سفر
مردم
تجربه آمریکایی
تصاویر دستکاری شده.
موبایل

جوایز

در این مسابقه هشت جایزه به شرح زیر اهدا می‌شود.
جایره بزرگ: 2500 دلار
جایزه برگزیدان هر بخش: هر نفر 500 دلار
منتخب مردمی: داوری این بخش بصورت اینترنتی انجام می‌شود و 500 دلار دریافت می‌کند.

چه کسانی می‌توانند شرکت کنند؟

[restrict paid=true]

شرکت در همه بخش‌های این مسابقه برای همه هنرمندان بالای 18 سال جهان آزاد و رایگان است. کارمندان و اعضا و کلیه کسانی که با برگزارکننده در ارتباط هستند، اجازه شرکت در مسابقه را ندارند..
موارد قابل قبول جهت شرکت در مسابقه

1٫ دنیای طبیعی: حیوانات، گیاهان و مناظر طبیعی، ویژگی‌های اقلیمی وفرآیند‌های علمی

2٫مسافرت: مناطق، مردم یا فعالیت‌های مخصوص منطقه‌ای خاص

3٫مردم: پرتره و عکس‌های فردی یا گروهی

تجربه آمریکایی: رویدادهای، موضوعات و یا فعالیت‌هایی که مردم آمریکا را با تاریخ یا میراث فرهنگی آن‌ها آشنا کند، عکس‌هایی که به ما بگوید آمریکایی بودن چه معنایی دارد و احساسی را که زندگی دراین کشور دارد ایجاد کند.

5٫تصاویر تغییر داده شده: عکس‌های دستکاری شده برای اهداف هنری با استفاده از جلوه‌های ویژه سنتی یا دیجیتال

6٫موبایل: هر عکسی که با تلفن همراه یا تبلت گرفته شده باشد

عکس‌های برش خورده در هر رده بندی قابل قبولند.عکس‌های اصلاح شده فقط در رده بندی تصاویر تغییر داده شده پذیرفته می‌شوند. اگر داوران تشخیص دهند که عکسی ویرایش شده است، می‌توانند عکس را به رده تصاویر تغییر داده شده منتقل و یا آن را رد کنند.

در عکسی که در آن یک نفر قابل تشخیص است باید باید از آن شخص اجازه نامه داشته باشید و در مواردی که در آن کودک وجود دارد، والدین یا نگهدارنده سوژه باید این اجازه را بدهند و باید آن را درصورت تقاضای برگزارکننده برای آن ارسال کنید. یک نمونه اجازه نامه را می‌توانید در این لینک ببینید.

شرکت کنندگانی که عکس هایشان اثری از هنرمندان دیگر(مثل مجسمه‌ها، تندیس‌ها، نقاشی‌ها و دیگر آثار قابل کپی برداری) را به تصویر میکشد، باید توضیحاتی مربوط به مأخذ مورد استفاده و اجازه نامه آن ارسال کنند.عکاسانی که از اثرات دیگران عکس برداری می‌کنند، باید آنرا به عنوان یک شئ در محیط اطرافش (نه یک کادر کامل از اثر)نمایش دهند.

عکس‌هایی که در مسابقات دیگر برنده شده اند، برای شرکت در مسابقه مناسب نیستند. منظور از برنده شدن دریافت جایزه نفر اول، دوم یا سوم است.

عکس‌هایی که محتوای نامناسب دارند، غیر قابل قبولند.
نحوه ثبت نام:

ثبت نام و ارسال عکس‌ها از طریق وبسایت در این لینک.

نمی‌توانید بیش از 15 عکس برای هر رده بندی بفرستید. برای اینکه عکس هایتان بدون تغییر در گالری آنلاین این مسابقه به نمایش گذاشته شوند، باید آن‌هارا با یکی از فرمت‌های jpeg, jpg یا gif، حداقل طول 2,000 پیکسل و حداکثر حجم 10 مگابایت ارسال کنید..

برای هر عکس ارسال شده باید یک فرم جداگانه پر کنید.

عکس‌های پست شده به مسابقه قابل قبول نیستند. از هر آدرس ایمیل فقط یک شرکت کنننده می‌تواند آثارش راارسال کند. عکس‌های غیر دیجیتال که با کیفیت بالا اسکن شده اند و همچنین عکس‌های دیجیتال با بالاترین وضوح ممکن،پذیرفته می‌شوند.

از فینالیست‌ها درخواست می‌شود یک نمونه از فایل اصلی بدون ویرایش یا یک نگاتیو اصلی، چاپ شده یا اسلاید برای بررسی ارسال کنند. نگاتیوهای اصلی، چاپ شده‌ها و یا اسلاید‌ها به فینالیست‌ها برگردانده می‌شوند. برگزارکننده حق مردود شمردن ثبت نام آثاری که ثبت نام آن‌ها ناقص باشد، و یا صاحبان آن‌ها اثر اصلی را بر اساس درخواست برگزارکننده ارسال نکرده باشد، برای خود محفوظ می‌داند. این آثار باید با رزولوشن بالای حداقل 300dpi با عرض 3000 پیکسل در ظلع طولی و یا یک نگاتیو اصلی عکس، چاپ شده و یا اسلاید باشند. عکس‌های موبایل از این اندازه معاف هستند، اما درصورت درخواست باید با بالاترین رزولوشن ممکن ارسال شوند.

حقوق عکس‌های شما برای خودتان حفظ می‌شود ولی با ثبت نام در این مسابقه شما این مجوز را به موسسه میدهید که از عکس ارسالی شما استفاده کند(موسسه مبلغ اضافه‌ای بابت استفاده از عکس‌ها به شما نمیپردازد).
داوری:

عکس‌های ارسال شده بر اساس خلاقیت، کیفیت، ابتکار وتاثیرگذاری انتخاب می‌شوند.

هیئت داوران مسابقه از هر رده، 10 فینالیست ویک برنده انتخاب می‌کنند و یک برنده جایزه بزرگ از بین 60 فینالیست انتخاب می‌کنند. 60 فینالیست تا 13 اسفند 1397 از وضعیتشان مطلع می‌شوند و در بهار 1397 در وبسایت مشخص می‌شوند. در آن زمان مردم می‌توانند از طریق وبسایت، برنده انتخاب مردمی را مشخص کنند که نتایج آن در بهار 1397 بصورت آنلاین اعلام می‌شوند.

برندگان از طریق اطلاعات تماسی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اند مطلع می‌شوند. کسانی که نتوانند تا 5 روز کاری به این پیغام، پاسخ دهند، رد صلاحیت می‌شوند.
توجه

شرکت کنندگان نمی‌توانند مواردی را که معرف ویروس‌های نرم افزار هستند یا برنامه‌هایی که به نرم افزار یا سخت افزار آسیب وارد می‌کنند وخارج از موضوع و شامل تبلیغات هستند یا تهدید آمیز وغیرقانونی اند را وارد مسابقه کنند.

[/restrict]

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR