اطلاعیه فراخوان مسابقه بین‌المللی عکاسی بشریت | Humanity سال 2017

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان مسابقه بین‌المللی عکاسی بشریت | Humanity سال 2017 منتشر شد.

■ مهلت: 26 فروردین 1396 ■

این رقابت توسط انجمن عکاسی فولکلور چین و با همکاری یونسکو برگزار می‌شود. این فراخوان برای عکاسان مسئولی است که به زندگی احترام می­گذارند و به آن عشق می­ورزند. مسابقه در شش گروه پرتره و لباس محلی، معماری، عرف زندگی، تولید و بازرگانی، جشن­ها، مناسک سنتی برگزار می­گردد. هر شرکت­ کننده باید حداقل 8 و حداکثر 14 عکس در مسابقه شرکت دهد.

با هدف کشف و نجات فرهنگ­های ملی در معرض فراموشی در سراسر جهان؛
با هدف ثبت تغییرات و تکامل فرهنگ اقوام مختلف با روشی واقعی، زنده و عمیق؛
با هدف ثبت، گسترش و به اشتراک­گذاری فرهنگ­های چندگانه­ی جهان با هدف ارتقای درک متقابل و ارتباط میان افراد و ترویج صلح و توسعه­ جهانی با هدف کمک به موزۀ عکس فولکلور جهانی به­وسیلۀ سوابق فرهنگی از سراسر جهانارسال شوند.

این مسابقه توسط انجمن عکاسی فولکلور چین (CFPA) و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (UNESCO) برگزار می­شود.

[restrict paid=true] زمان­بندی

مهلت ثبت­ نام: نیمه­ شب 16 فروردین 1396 (به وقت پکن)
آثار منتخب در 24 تیر 1396 پس از سه دوره ارزیابی اعلام می­شوند. نتایج جوایز بخش پرفورمنس و جوایز نامزدها روی سایت http://www.hpa.org.cn اعلام خواهد شد.
برندگان جوایز ویژۀ هیأت داوران، جوایز مستند و جوایز بزرگ در مراسم اعطای جوایز اعلام خواهد شد. تصمیمات هیأت داوران نهایی است.
جشن اعطای جوایز: 25 شهریور 1396

بخش­‌های مسابقه

شرکت­کنندگان در مسابقه لازم است داستان عکس­ها/ مجموعۀ عکس­های (8 تا 14 عکس برای هر مجموعه) خود را به بخش­های زیر ارسال کنند:
پرتره و لباس محلی

پرترۀ افراد از ملیت­های مختلف؛ لباس­های محلی و زیورآلات مختص فرهنگ­های قومی گوناگون، از جمله لباس معمولی، لباس تشریفاتی، کلاه و کفش، زیورآلات، مدل مو و غیره؛ دوخت لباس محلی و ساخت زیورآلات؛ لباس­های محلی متمایز مثل لباس­های مربوط به آداب و رسوم و تابوها
معماری

فرایند ساخت، ساختار، طراحی داخلی و تزیینات مبلمان خانه­های قدیمی، تسهیلات عمومی و معماری ویژه (مثل ساختمان­های مذهبی)؛ تأثیر محیط اطراف منعکس­شده در ویژگی­های معماری محلی؛ عادت­های زیستی گروه­های مختلف قومی
آداب و رسوم زندگی

عادت­های زندگی معمولی، مثل رژیم­های غذایی، غذا پختن، آداب پاکسازی و تابوهای مربوط، آگاهی­ زیست­محیطی، اشکال آموزش و پرورش و طب سنتی در مناطق مختلف؛ آداب و رسوم زندگی جمعیِ یک منطقۀ خاص، یک قبیله یا یک ملیت
تولید و بازرگانی

شیوه­های سنتی تولید در شرایط زیست­محیطی خاص، از جمله ماهی­گیری، شکار، کشاورزی، جنگلداری، دامپروری و غیره؛ عمل­آوری مواد مثل صنایع­دستی صنعتی و محلی؛ خدماتی که زندگی را راحت می­کنند؛ فعالیت­های کسب و کار مثل نقل و انتقال و تجارت محصولات
جشن­ ها

جشنواره ­های سالانه و فصلی، جشنواره­های تولید و احیا، مراسم مذهبی، نمایشگاه معابد؛ ورزش­های سنتی، فعالیت­های تفریحی، موسیقی، موسیقی و نمایش­های محلی که در جشن­ها اجرا می­شد، خصوصاً نشان دادن نقش مؤثر آن‌ها در ارتباطات افراد و ملیت­های محلی
آیین­‌های سنتی

آیین­های تولد، بزرگسال، عروسی­ها، مراسم تشییع جنازه، قوانین اخلاقی، قوانین احترام به سالمندان؛ جشن­ برای افراد و خانواده­ها، آیین­های خانوادگی و روستایی، آیین­های پرستش، آیین­های تابو و آیین­های مذهبی قومی

هزینه ثبت نام

رایگان

جوایز

6 جایزه­ بزرگ برای نفرات برگزیده در هر گروه در نظر گرفته شده است. به هر یک از نفرات برگزیده 2000 دلار تعلق می­گیرد.

چه کسانی می‌توانند شرکت کنند؟

شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد است.

قواعد ثبت­نام (لطفاً با دقت بخوانید)
شرکت­ کنندگان

لازم است شرکت­کنندگان به ­صورت آنلاین و از طریق http://www.hpa.org.cn. ثبت­نام کنند. لطفاً روی «ثبت­نام» کلیک کنید، عملیات ثبت­نام را انجام داده و عکس­ها را به صفحه­ی ثبت­نام مطابق با الزامات مربوطه ارسال کنید. اطلاعات خود را تنها به زبان انگلیسی یا چینی وارد نمایید.
نام شرکت­کننده در صفحۀ ثبت­نام باید همان نام پاسپورت فرد باشد. شرکت­کننده مجاز نیست با نام حرفه­ای خود ثبت­نام کند. اگر شرکت­کننده مایل است نام خاصی روی گواهی­اش ثبت شود، لطفاً 30 روز قبل از جشن اهدای جوایز، یک اظهارنامۀ رسمی براساس قواعد برگزارکنند بفرستد و با پرداخت هزینه نامِ موردِ نظرِ خود را روی گواهی ثبت­نام کند.
هیچ محدودیتی برای شرکت­کنندگان از نظر حرفه، جنس، سن، ملیت، کشور یا ناحیه وجود ندارد.
این تصاویر باید توسط فرد شرکت­کننده گرفته شده باشد، در غیر این صورت شرکت­کننده از دریافت جایزه محروم می­شود.
تصاویری که تؤامان توسط دو یا تعدادِ بیشتری شرکت­کننده ثبت­نام شود، پذیرفته نمی­شود.
فرض بر این است که همۀ شرکت­کنندگان راهنمای HPA 2017 پذیرفته­اند. برگزارکنندگان مسئولیت قانونی در ارتباط با ثبت­نام­ها مثل حق کپی رایت، حق شهرت، حق پاسداشت حریم خصوصی، حق علامت تجاری، غیره بر عهده ندارند.
شرکت در مسابقه برای همه به جز اعضای هیأت داوران و تیم کاری HPA 2017 آزاد است.

خلاصه مشخصات آثار

آثار باید در قالب عکاسی ژورنالیستی
با هدف کشف و نجات فرهنگ­های ملی در معرض فراموشی در سراسر جهان؛
با هدف ثبت تغییرات و تکامل فرهنگ اقوام مختلف با روشی واقعی، زنده و عمیق؛
با هدف ثبت، گسترش و به اشتراک­گذاری فرهنگ­های چندگانه­ی جهان با هدف ارتقای درک متقابل و ارتباط میان افراد و ترویج صلح و توسعه­ جهانیارسال شوند.

ویژگی‌های اثر شرکت داده شده

اثری که در مسابقات قبلی HPA جایزه برده­ باشد از HPA 2017 کنار گذاشته می­شود؛ اما اگر در رقابت­ها و نمایشگاه­های دیگر جایزه برده­ باشد، می­تواند در HPA 2017 شرکت داده شود.
در این مسابقه هیچ محدودیتی برای کشورها و ملیت­هایی که در عکس­ها نشان داده می­شوند وجود ندارد. (آثار شرکت داده شده می­تواند شامل تصاویری از چند گروه قومیتی در یک کشور باشد یا شامل تصاویری از یک گروه قومی‌باشد که در کشورها و نواحی مختلف زندگی می­کنند.)
هیچ محدودیتی در مورد زمان گرفته شدن عکس وجود ندارد. ممکن است آثار شرکت داده شده در یک موقعیت گرفته شده باشد یا در یک دورۀ زمانی.
شرکت­کنندگان باید مشخص کنند که عکس­های خود را برای چه بخشی فرستاده­اند. برگزارکنندگان و داوران مسئول بخش­بندی آثار نیستند.
هر اثر ثبت­ نامی باید شامل حداقل 8 و حداکثر 14 عکس باشد. شرکت­ کنندگان مجاز نیستند که بیش از 3 اثر ارسال کنند.
عکس­ها باید در فرمت jpg با حجم 1MB تا 4MB آپلود شوند.
تنها روتوشی مجاز است که ظاهر اصلی عکس را تغییر ندهد. ترکیب کردن، اضافه­کردن و حذف­کردن یا هر تغییر اساسی در رنگ­بندی عکس مجاز نیست. عکس­هایی که قاب یا پیش­زمینه یا تزئینات دیگری داشته باشند، پذیرفته نمی­شوند. برای حفظ سندیت، عکس­های ترکیبی، ویرایش شده، و ترفندهای عکاسی داوری نمی­شوند.
هر اثر باید یک تفسیر نوشتاری در مورد محتوا به زبان انگلیسی داشته باشد.

بیانیۀ برگزارکنندگان

در این مسابقه ارسال هر اثر رایگان است.
برای جلوگیری از بی­عدالتی در HPA 2017، اطلاعات شخصی شرکت­کنندگان نباید روی عکس یا در توضیحات عکس نشان داده شود. در غیر این صورت آن اثر داوری نمی­شود.
حق استفادۀ مکرر از آثار در فعالیت­های غیرتجاری، ازجمله انتشارات، نمایشگاه­ها، برنامه­های تلویزیونی، نمایش در اینترنت، رسانۀ الکترونیکی، غیره، به طور رایگان برای برگزارکنندگان محفوظ است، البته برگزارکنندگان ضمانت می­دهند که نام شرکت­کنندگان را در این موارد استفاده کنند. همچنین حق اعمال هر ویرایش ضروری روی آثار برای برگزارکنندگان محفوظ است.
عکس­ها باید در نیمه­شب 26 فروردین 1396 (به وقت پکن) در اختیار برگزارکنندگان از طریق وبسایتی که در بالا ذکر شد قرار گرفته باشد. (تاریخ ثبت­نام کامل همان تاریخ ثبت­نام در نظر گرفته می­شود.)
حق تفسیر نهایی راهنمای HPA 2017 برای CPFA محفوظ است.

اطلاعات تماس

انجمن عکاسی فولکلور چین (CPFA)
رایانامه: contact@hpa.org.cn
تلفن: 8610-62252175
توییتر: CFPA
وبسایت: http://www.hpa.org.cn

[/restrict]

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang